liv haberler
Etkinlik

Doktorun Çantasındaki Hikayeler

10.12.2021
Doktorun Çantasındaki Hikayeler

Sağlık sektöründe üst düzey yönetici olarak uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, hayatımız boyunca yanımızda olan doktorlarımızın meslek yaşamlarında kendilerine iz bırakan anılarını “Doktorun Çantasındaki Hikayeler”  başlıklı yeni kitabında kaleme aldı. 

Hekimliğin binbir yüzü 
“Doktorun Çantasındaki Hikayeler” olarak adlandırdığı kitabı için, bir nebze de olsa doktorların deneyimlerine ayna tutmaya çalıştığını söyleyen Meri İstiroti “Cesaretle geçen günler, aylar ve yılların ardından hala geride bırakamadığımız pandeminin hayatımızda bir dönüm noktası olduğuna inandık. Bu zorlu dönemi bir arada geçirdiğimiz ve sağlık için savaşan kahramanlarımızın meslek hayatı boyunca yaşadığı iyi tecrübelerini derleyip bir basılı bir anıya dönüştürmek istedim. Bir sağlık kuruluşunda çalışmak, daha doğrusu yaşamak hayata dokunan pek çok anı biriktirmek; gülümseten anlar kadar zorlu dakikalara da sahip olmak; kocaman bir ailede pek çok senaryo ya da travmaya tanık olmak, bazen parçası, bazen savaşçısı olmak demektir. İşte bu kitapta hekimlerimizin “an”ları saklı, duyguların gel-git yaşadığı zamanlar, bazen mutluluktan bazen üzüntüden dökülen gözyaşları saklı” dedi. 

En sevilen, en sevinilen anlar 
Meri İstiroti’nin kaleme aldığı dördüncü kitabı olan “Doktorun Çantasındaki Hikayeler”de doktorların mecburi hizmet yıllarından acil servisin yoğunluğuna, zorlu ameliyatlardan mucizevi dönüşlere ve çözümsüz görülen hastalıklara kadar üretilen çözümlerin hikayeleri yer alıyor. Emekle, bilgiyle, özveri ve sabırla dokudukları doktorluk mesleğinin zorlukları, heyecanları, zaman zaman üzücü ama mutlulukların çoğunlukta olduğu anıların toplandığı “Doktorun Çantasındaki Hikayeler”, doktorlarımızın kimi zaman tebessüm ettiren kimi zaman duygulandıran, hem öğretici hem de ders niteliği taşıyan hikayeleri ile başucu kitabı olmaya aday. 

İnsan hakları gününde plaketler takdim edildi
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında Liv Hospital Vadistanbul’da gerçekleştirilen kitap lansmanında TAMEV, Kastamonulular Derneği, HAÇİKO ve Lions Kulübü’nün değerli temsilcileri ile bir araya gelindi. İnsanların sağlığı için kendi hayatlarını ikinci plana atarak yaşayan hekimlerin mesleklerini icra ederken başlarından geçen, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman da eğlenceli anıların derlemesinden oluşan kitap lansmanı büyük ilgi gördü. Dünya İnsan Hakları Günü sebebiyle insanlığın doğuştan hakkı olan eğitim, beslenme ve barınma konularında gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerine destek veren tüm değerli konuklara teşekkür plaketleri takdim edildi.