Fabrika Ayarlarına Dönüş

21.12.2018

Liv Hospital Ankara'da Türk - Amerikan ve Uluslararası Kadınları Kültür ve Yardım Derneği üyelerinin katılımları ve Chef Yeşim Kaya’nın sunumuyla “Fabrika Ayarlarına Dönüş” Etkinliği düzenlendi

Liv Hospital Ankara, Chef Yeşim KAYA ile “Fabrika Ayarlarınıza Dönüş” etkinliğine ev sahipliği yaptı. Etkinliğe “Çocuklar Okusun, Okula Gitsin” sosyal sorumluluk projesi kapsamında bağış toplayan değerli Türk - Amerikan ve Uluslararası Kadınları Kültür ve Yardım Derneği üyeleri ile Liv Hospital Ankara çalışanları katıldılar. Holistik yaşam yani bütüncül yaşam nedir? Ruh, beden ve zihin aynı anda nasıl beslenir? Yaş alırken genç kalmak, anda kalmak başarılabilir mi? gibi ilgi çekici konuları üzerine harika bir sunum yapan Chef Yeşim Kaya’ya ve değerli katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

Holistik Nedir?

Holistik kelimesi, Yunanca’da “bütün” anlamını taşıyan “holos” kökeninden gelir. Holos aynı zamanda ingilizcede ki anlamı da “bütün” olan “whole” kelimesinin de kökeni olmuştur. Bedenin hücresinden, evrenin sonsuzluğuna dek,  bir bütün içinde var olmanın ve uyumlanma felsefesinin bir anlatımıdır.

Holistik, yaşadığımız evrenin, bedenimizin ve evrende bizimle birlikte yaşayan her şeyin uyumu ve bu uyumun mükemmelliğidir.

Aslında sistemsel olarak, evrenin tüm bilgilerine sahibiz. DNA dizilimimizde yazılı kodların sonsuzluğu bu anlatımın en güzel özeti.

Zaman, zaman, bir şeyler isteriz ve oluverir. Holistik Düşünce aslında,  evrendeki her şeyin,  bütünün parçası olduğunu ve aslında hepimizin tek bir sistem olduğunu anlatır. Sesimiz duyulur, evren çalışır, istekler olur. Evrene ve Çevremize aynı şekilde ve değerde mesaj vermemizin gerekliliği işte buradadır.

Doğanın şifalarını ellerimizle uzanıp tutabiliriz, daldaki yemiş, topraktaki baharlarla, güneşin enerjisi ile aydınlanmış her şeyle beslenerek fabrika ayarlarımıza dönebiliriz.

Duygularımızı ve düşüncelerimizi, yine doğal olan ile kendi bedenimiz, ruhumuz ile çözebiliriz. Üzüntümüzü, kaygımızı doğaya bırakıp arınabiliriz.