liv haberler
Etkinlik

Liv Ulus Hospital’da Çocuklarla Montessori Etkinliği Düzenleniyor

10.07.2017

Liv Ulus Hospital Hasta Bakım Hizmetleri’nden oluşan bir grup hastanede tedavi gören çocukların bilişsel ve motor becerilerinin gelişimine katkı sağlamak, hastalıklarının verdiği sıkıntıları bir süreliğine de olsa geride bıraktırmak, ailelerin motivasyonunu ve memnuniyetini arttırmak amacıyla Montessori etkinliklerine başladı. 

Gülen yüz tişörtleri giyiliyor
Çocuğun bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun bir pedagoji olan Montessori, ile çocuklar hem öğreniyor hem eğleniyor. Etkinliklerde gülen yüz tişörtleri giyen Liv Ulus Hospital Hasta Bakım Hizmetleri oyun masalarında ve hasta odalarında pastel boyalar, boycuk, mandal, renkli kağıtlar, hamur, puzzle, makas ve daha bir çok materyal kullanarak etkinlikleri renklendirdi.  

Pek çok çalışma planlandı
Her etkinlik öncesi çocuk hastanın yaşına, tanısına, tıbbi durumuna göre yapılacak olan etkinlik içeriği, içeriğe uygun malzeme ve etkinlik süresi belirlendi; uygulamaya konuldu.  Gönüllü katılımcılar belirlendi ve görev paylaşımı yapıldı. İlgili servis hemşireleri de aktivitelere dahil edildi.