liv haberler
Etkinlik

Sağlığın Devleri Liv Hospital Expo'da Buluştu

3.12.2021
Liv Hospital Expo, 35 ülkeden sağlıkta dünya liderlerini, medikal turizm acentelerini, medikal turizm kurum ve kuruluşları bir araya getirdi. Türkiye’nin sağlık turizmindeki gücünü dünyaya gösteren Liv Hospital Expo’da Türkiye’nin öncülüğü ve sağlıktaki kişiye özel butik yaklaşımı konuşuldu.
Görkemli bir performans şovuyla başlayan Liv Hospital Expo’nun açılış konuşmalarını ERI Global Başkanı ve Ceo’su Bobbie Celler, Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak yaptı.
Etkinliğin birinci gününde Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak sağlık turizminin Türkiye ekonomisindeki yerinden bahsederken İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz’ün Rejeneratif Tıpta Kök Hücrelerin Modern Olanakları hakkında bilgi verdi. Sağlıklı Çocuklar İçin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları konulu ve moderatörlüğünü Liv Hospital Çocuk Nefrolojisi ve Romatolojisi Uzmanı Prof. Dr. Ozan Özkaya'nın üstlendiği ikinci oturumun konuşmacıları Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Gönül Çatlı, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Tülin Tiraje Celkan, Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mahir İğde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları / Yenidoğan Bakım Uzmanı Doç. Dr. Adil Umut Zübarioğlu ile Çocuk Gastroenterolojisi Uzmanı Prof. Dr. Makbule Eren oldu. Son oturumda moderatörlüğü Uluslararası Tıbbi Danışman Eva Pavel yaptı. “Estetik, Kozmetik ve Güzellik Tedavilerinde Yeni Yaklaşımlar” konulu panelde Liv Hospital Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Birkent, Saç Ekim Direktörü Dr. Hamid Aydın, Diş Hekimi Zeynep Kabalcı Holtoft ile Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ozan Bitik kendi branşlarındaki yenilikleri anlattılar. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Birkent’in ses estetiği ile ilgili operasyon öncesi-sonrası dinlettiği örnekler büyük ilgi gördü. Diş Hekimi Zeynep Kabalcı Holtoft da gülüş estetiği ile ilgili bilgi verdi.


Liv Hospital Expo ikinci gününün ilk panelinde moderatörlüğü Liv Hospital Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alp Burak Çatakoğlu üstlendi. “Çocuklarda ve Yetişkinlerde Kalp Sağlığı” konuşulduğu panelde Liv Hospital Yetişkin/ Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Sertaç Çiçek, Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Prof. Dr. Levent Saltık ile Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Buturak katılımcılara yaptıkları özellikli tedavilerle ile ilgili önemli bilgiler aktardı. 
“Ortopedi ve Travmatoloji” konusunun konuşulduğu ikinci panelin moderatörlüğünü Liv Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Çağatay Öztürk yaptı. Panelin konuşmacıları Liv Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanları Prof. Dr. Erden Ertürer, Prof. Dr. Ufuk Aydınlı ve Doç. Dr. Gürkan Gümüşsuyu skolyoz, kemik tümörleri ve sporcu yaralanmalarında hangi tedavi yöntemlerini kullandıklarını anlattılar. 
İkinci panelin ardından Liv Hospital Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Merdan Fayda çevre dokulara zarar vermeden hedef odaklı tedavi uygulanan MR-Linac yönteminin özelliklerini ve hangi kanser türlerinde kullanıldığı hakkında önemli bilgiler aktardı. 
Liv Hospital Expo programının son panelinin koordinatörlüğünü Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti üstlendi. Robotik cerrahinin öneminin konuşulduğu panelde Liv Hospital Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hakan Yanar, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Özkara, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Çağatay Tezel ile Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Volkan Tuğcu kendi alanlarında robotik cerrahi operasyonlarının avantajlarını anlattılar.
Programın kapanışında Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak’a desteklerinden dolayı plaket armağan edildi.