Liv Hospital
Sağlık Profesyonelleri Üyelik Liv Türkçe Liv Hospital Liv Hospital English Liv Hospital русский Liv Hospital Arabic Liv Hospital Chinese
Liv Türkçe Liv Hospital Liv Hospital English Liv Hospital русский Liv Hospital Arabic Liv Hospital Chinese
Liv

şifremi unuttum

ÜYE OL
Şifremi Unuttum
Liv

ileri düzey merkezlerimiz

İleri Düzey Merkezlerimiz

Proktoloji


Anorektal hastalıklar (proktoloji - kalın barsak–rektum ve anal bölge hastalıkları) tıp alanında özel bir kategori oluştururlar. En önemli özelliklerinden biri, çok yaygın olarak görülmeleridir. Her insanın yaşamının bir döneminde (çocukluk dönemi, yurt yaşamı, askerlik, evlilik, gebelik, vs.) mutlaka bir anorektal hastalık geliştirdiği veya geliştireceği bilinmektedir. Alanında bir “mükemmeliyet merkezi-center of excellence” olmak üzere planlanan Proktoloji Ünitesi, Liv Hospital’in hasta mahremiyeti konusundaki hassasiyetine de vurgu yaparak hastaların proktolojik hastalıklar konusunda bilgilendirilmesinden en özel cerrahi işlemlerin gerçekleştirilmesine kadar ilgili tüm hizmetleri bünyesinde topluyor.

Tek alanda özellikli hizmet

Anorektal ultrasonografi, Anorektal manometre/anorektal fizyoloji, proktolojik muayene ve işlemler odası, stoma ve yara bakımı, tanısal ve girişimsel endoskopi bölümü, Derlenme (recovery) odası, ünitenin öne çıkan bölümleri arasında yer alıyor. Hastalıklara özel olarak geliştirilmiş biofeedback, rektal elektrostimülasyon, posteriortibial sinir stimülasyonu gibi ileri tanı ve tedavi uygulamaları için gerekli olan tüm donanım ve ekipman da bölümümüzde mevcut. Ayrıca farklı tedavi uygulamalarına özel cihazlar ile gerekli durumlarda girişimsel endoskopi ya da cerrahi müdahale olanakları bulunuyor.

Multidisipliner yaklaşım

Liv Proktoloji Bölümü multidisipliner bir yaklaşım kurgusuna sahip. Bölümümüzde bağırsak sağlığında pek çok hastalığın etkili olduğu noktasından hareketle farklı alanlardaki uzmanlar (Genel cerrahi, gastroenteroloji, beslenme ve diyet, psikoloji, üroloji, kadın hastalıkları ve doğum) bir araya gelerek bir konsey oluşturuluyor. Uzmanların görüş alışverişinde bulunmasıyla doğru tanının konması ve hasta için en uygun tedavi yönteminin belirlenmesi konusunda fikir birliğine varılması amaçlanıyor. Bölümümüzde uygulanan tüm tanı/tedavi, konsept ve yöntemleri “mükemmeliyet merkezi” kurgusu çerçevesinde ASCRS (The American Society of Colon and Rectum Surgeons) practice parameters (uygulama önerileri) ile uyumludur.

Hedef hastalıklar:

Hemoroidal hastalık (iç ve dış), anal fissür (çatlak), perianal abse ve fistüller, pilonidal hastalık (kıl dönmesi), anal inkontinens (gaz-gaita kaçırma), çıkış obstrüksiyonu, pelvik taban hastalıkları, kabızlık, anal pruritus (kaşıntı), anal wartlar (siğiller), anal stenoz (daralma), kalın bağırsak kanserleri (kolon ve rektum kanserleri), kolorektal polipler, iltihabi bağırsak hastalıkları (ülseratif kolit ve Crohn hastalığı), divertiküler hastalık, stoma sorunları/stomaterapi (kolostomi-ileostomi eğitimi).

Geri Dön
KAPAT

Kullanım KoşullarıKullanım ve gizlilik koşulları Liv Hospital’e ait www.livhospital.com ve burada belirtilen Liv Hospital logosunu taşıyan, bu sayfada listelenen tüm mikro siteler için geçerlidir. Söz konusu Liv Hospital web sitelerini ziyaret ettiğinizde sitelerde yer alan kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini incelemelisiniz. Bu siteler haricindeki herhangi bir sitede Liv Hospital logosunu görmeniz bu güvenlik ve gizlilik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamını taşımaz.
livhospital.com.tr sitesinde yer alan tüm bilgiler ve yapılan yönlendirmelerdeki tüm linkler tamamen ziyaretçiye bilgi vermek amacıyla kullanıcıya sunulmuştur ve yayınlanan bilgilerde hiçbir şekilde ticari amaç gütmeksizin yayınlanmaktadır.


Yukarıda belirtilen ilgili sitelerde yayınlanan tüm bilgiler Liv Hospital'a aittir.
Bu web sitesinde bulunan bilgileri güncellemek, değiştirmek, çıkarmak veya düzenlemek gibi işlerin yapılması Liv Hospital’e ait olup, bu konudaki tüm haklara sahiptir.
Yukarıda belirtilen ilgili web sitesindeki bilgilerin güncellemesi sırasında sitede olabilecek muhtemel yanlışlık, eksiklik ya da değişiklikten dolayı Liv Hospital’i yükümlülük altına sokamaz.
Aynı zamanda yukarıda sözü geçen web sitesinde kullanılan bazı ifadeler ileriye yönelik olduğundan çeşitli risk ve belirsizlikler içermesi mümkündür.
Liv Hospital’e ait web sitesi ve ilgili mikro sitelerine erişimde bulunan kişi ya da kişiler Kullanım Koşulları'nın en son halini kabul etmiş olmakta ve ilgili web sitesindeki ziyaretçi, sitede bulunan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ile ilgili tüm sorumluluklara sahiptir.
İlgili sitelerde yer alan bilgiler hiçbir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.
Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
www.livhospital.com sayfamızdaki tüm materyallerde sağlanan yasal haklar Liv Hospital tarafından veya materyalin orijinal yaratıcısı tarafından tutulur.
Burada belirtilenin dışında, hiçbir materyal kopya edilemez, dağıtılamaz, çeşitli alt lisansla değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz ve ticari bir amaçla kullanılamaz ve kullandırılamaz.
Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerini içerir.
Liv Hospital web sitesi ve mikro sitelere ulaşım serbest ve anonimdir.
Bu ilgili sitelerde yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai hukuki takibata neden olacaktır.
Liv Hospital sponsorluk ettiği marka ya da markaları onayladığı anlaşılmamalıdır.
Liv Hospital, hiçbir şekilde web sitesinde ve yukarıda belirtilen ilgili mikro sitelerde yayınlanan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ve sorumluluk ziyaretçinin sorumluluğundadır ve oluşabilecek ya da oluşmuş zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Aynı zamanda yukarıda bahsedilen ilgili web sitelerinde yer alan bilgiler hiçbir şekilde kullanıcıya bir taahhüt içermemektedir.
www.livhospital.com ve mikro sitelerde Online Hizmetler ve İletişim Formları dışında bulunan tüm bölümleri kişisel bilgilerinizi vermeden dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilir, gerekli açıklamaları okuyabilir, Hastaneler grubumuz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Online Hizmetler bölümlerimizi kullanabilmeniz için kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak doldurarak üyelik kaydı yapmanız gerekmektedir.livhospital.com sayfamıza üye olurken vermiş olduğunuz ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, eğitim durumu, meslek, telefon, cep telefonu, adres, şehir bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.
Yukarıda belirtilen ilgili site ve mikro sitelerde yer alan İletişim Formları vasıtası ile paylaşmış olduğunuz iletişim (telefon ve e-posta) bilgileri Liv Hospital ve/veya yetkilendirdiği çözüm ortakları aracılığı ile istemiş olduğunuz bilginin size ulaştırılması için kullanılabilir.
Liv Hospital ait web siteleri sayfasında vermiş olduğunuz bilgiler ilgili bu sağlık kurumunun size daha kısa sürede ulaşmasını sağlamak ve sizleri bilgilendirmek amacıyla kullanılacaktır.
Kendinize ait ekranınızdan bilgilerinizi sadece siz güncelleyebilir veya silebilirsiniz.
www.livhospital.com sayfamıza üye olduktan sonra şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekmemektedir.
Sitemizi her ziyaret ettiğinizde isimsiz olarak IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır.
Site ile ilgili şikayet, öneri, bilgi içerikli taleplerinizi info@livhospital.com mail adresine iletebilirsiniz.
Liv Hospital internet sitesinde livhospital.com.tr 'den başka internet sitelerine de bağlantılar bulunabilir, medicalpark.com.tr sitemiz diğer sitelerin gizlilik ve güvenlik politikaları ile içeriklerinden sorumlu değildir.
Bu sitede bulunan bilgi veya ifadelerin (tasarımlar, resimler, logo, v.b. gibi) telif hakkı Liv Hospital’e aittir. Liv Hsopital’in izni olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz.