Hamilelik, Doğum ve Sonrası

Liv Hospital Ulus Doğum Kliniği, anne adaylarına gebelik öncesinde veya gebeliğin başında risk faktörlerinin belirlenerek anne ve bebekte olası problemlerin önceden bilinmesine gebelik sürecinin daha sağlıklı ve daha planlı geçmesine yardımcı olur. Yüksek riskli gebeliklerde anne adayları bilinçlendirilirken gebelik sürecindeki takipleri gerçekleştirilir. Liv Hospital anne ve bebeğin sağlıklı bir şekilde bu süreci tamamlamasına destek olur. Bebek dostu hastane

Hastanemiz, bebeklerimizin anne sütü ile beslenmelerini sağlamak ve doğru uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar doğrultusunda uluslararası bir unvan olan “Bebek Dostu Hastane” ve “Bebek Dostu Sağlık Kurumu” unvanı kazanmıştır.

Yenidoğan ekibimizin koşulsuz sıcaklığı

Anne, doğum öncesi yenidoğan ekibimizin deneyimli hemşirelerinin sıcak ve güvenli alan turu sonrasında çocuk hekimleriyle tanıştırılır. Anneye doğum öncesi ‘kordon kanı bankası hizmeti’ isteyip istemedigi sorulur. Anestezi hekimi anneyi odasında ziyaret eder. Doğumun ardından bebek ile annenin ilk ten teması Liv Hospital Ulus Yenidoğan Ekibi uzmanlarımızca sağlanır. Erken doğan bebeklerinizi ise Yenidoğan Bakım Ünitesi ekibinin güvenli ellerine bırakabilirsiniz.

360 derece yaklaşım

Liv Hospital Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde görev alan Çocuk ve Neonatoji (yenidoğan) uzmanlarının yanı sıra Çocuk Alerji ve Göğüs Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Otolarengolojisi (Kulak Burun Boğaz Uzmanı), Çocuk Gastroenterolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi, Çocuk Göğüs Cerrahisi uzmanları ve Çocuk Ortopedisti, Çocuk Diş Hekimleri hizmet vererek bir hastalık söz konusu olduğunda 360 derece yaklaşımla değerlendirir. Olası fıtık, inmemiş testis, retraktil (utangaç) testis ve ideal sünnet zamanı açısından çocuk cerrahlarımızın muayeneleri ilk bir yıllık süreçte önemlidir.

Doğum sonrası bebeğin tarama testleri

Doğum gerçekleştikten sonra uzmanlarımız bebeğinizin ilk muayenesini, sarılık değeri ölçümünü, kalça muayenesini, kan grubu tespitini, hepatit aşısını, hormon ve zeka düzeyleri tarama testini, işitme testini, metabolik rahatsızlıkların belirlenmesini, göz bakımını ve göbek bakımını gerçekleştirirler.

Doğum Sonrası 7/24 Hizmetinizdeyiz

Güçlü yenidoğan hekim kadrosuna sahip olan hastanemizde 24 saat çocuk hekimi, kadın doğum uzmanları ve hemşireler bulunur. Bebeğin gelişimini ve anatomik yapısını takip eden Neonatoloji (yenidoğan) hekimlerimizin yer aldığı hastanemizde mesai saati içi ve dışı uzmanlarımız tam zamanlı olarak bütüncül bir yaklaşımla hizmet sunar.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde