Prostat Kanseri

Prostat Kanseri Nedir?
Günümüzde prostat kanseri, erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türüdür. Dünyada her yıl ortalama 1 milyona yakın erkeğe prostat kanseri tanısı konuluyor ve ne yazık ki beşte biri hayatını kaybediyor. Ülkemizde ise her yıl 100 bin sağlıklı erkekten 31’ine prostat kanseri tanısı konuluyor. 

Prostat kanseri, genelliklebu küçük bezdeki hücrelerin kontrolsüz büyümesi ve çoğalması sonucu oluşan bir kanser türüdür. Prostat kanseri genellikle yavaş gelişir ve ilk aşamalarda belirti vermez. Bu nedenle, erken teşhis için düzenli sağlık kontrolleri ve prostat kanseri tarama testleri önerilir. Belirtiler ortaya çıktığında, tipik olarak idrar yapma güçlüğü, sık idrara çıkma, kanlı idrar veya semen, pelvik ağrı veya sırtta ağrı gibi belirtiler olabilir.


Liv Hospital'da Prostat Kanseri Tedavisi

Liv Hospital, prostat kanseri tedavisinde deneyimli bir sağlık ekibi ve modern tıbbın en son teknolojilerini kullanarak etkili tedavi planları sunar. Hastalar, prostat kanserinin evresine ve özelliklerine uygun olarak cerrahi, radyasyon tedavisi, hormon tedavisi veya hedefe yönelik ilaçlar gibi çeşitli modalitelerden oluşan kapsamlı bir tedavi planına tabi tutulurlar. Hastanemizdeki hekimler multidisipliner bir yaklaşımla, hastanın genel sağlık durumunu göz önünde bulundurarak tedavi sürecini yönlendirir. Tedavi sürecinde hasta ve hasta yakınlarına duygusal destek de sağlanarak bütüncül bir yaklaşım benimsenir. Liv Hospital, prostat kanseri tedavisi alanında uzmanlığı, yenilikçi yaklaşımı ve hasta odaklı hizmetleriyle bilinir.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde