Prostat Hastalıkları

Prostat Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Prostat hastalıklarında en sık karşılaşılanı “iyi huylu prostat büyümesi” yani selim prostat hiperplazisi (BPH) gelmektedir. 40’lı yaşlardan itibaren büyümeye başlayan prostat bazı hastalarda ilaç tedavileriyle şikayetler kısmen kontrol altına alınabilir, ancak prostat büyümesine bağlı idrar şikayetleri olan her 10 erkekten 3’ü hayatlarının bir döneminde prostat büyümesi için cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyar.

Prostat Büyümesi Tedavisi Nedir?

Prostat büyümesine bağlı idrar yapma zorluğu çekenlerde yapılan standart ameliyatlı tedavi "Prostatın Transüretral Rezeksiyonu"  yani TUR-P yöntemidir. Prostat büyümesine bağlı idrar şikayetlerinin ortadan kaldırılmasında standart TUR yönteminin yanı sıra, bipolar cihazla komplikasyonlar minimuma indirilerek TUR işlemi yapılabilmektedir.
 

Prostat Askı Yöntemi Nedir?

Anestezi ve sonda takılmasını gerektirmeyen, günübirlik yapılabilen Prostat Askı Yöntemi de uygulanan tedavi yöntemlerindendir. Komplikasyonları yok denecek kadar az olan bu yöntem, son zamanlarda popüler hale gelmektedir.
 

Prostat Lazer Tedavisi Nedir?

Son yıllarda uygulanması giderek artan lazerle prostat tedavileri de, sağladığı avantajlar nedeniyle hastaların konforunu artırmaktadır. Liv Hospital Üroloji Bölümü’nde her büyüklükte prostat için lazer yöntemleri uygulanıp hızlı iyileşme sağlanmaktadır.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde