Doğumsal Kalp Hastalıkları

Doğumsal Kalp Hastalıkları Nelerdir?

Çocukluk çağında görülen kalp hastalıklarının büyük bölümünü doğumsal kalp hastalıkları oluşturur. Bu yapısal bozukluklar hamileliğin çok erken dönemlerinde, kalbin normal gelişiminin etkilenmesi sonucu oluşur. 

Doğumsal (konjenital) kalp hastalıklarında tedavisindeki en önemli nokta kontrollere düzenli gitmektir. Hastaların aileleri çocuklarındaki basit bir üst solunum yolu hastalığının ciddi bir probleme dönüşebileceğini, hangi durumlarda acil olarak hekime başvurmaları gerektiğini bilmelidirler. Liv Hospital Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nde doğumsal kalp ameliyatları, tecrübeli bir cerrahi ekibin yanı sıra, tecrübeli bir anestezi ekibi ve yoğun bakım desteğiyle yüksek başarı oranları ile gerçekleştirilir. Liv Hospital Kalp Damar Cerrahisi Ekibi doğumsal kalp hastalıklarının cerrahi tedavisini başarıyla yapabilecek tecrübe ve birikime sahiptir.

Liv Hospital'da Doğumsal Kalp Hastalıkları Tedavisi

Liv Hospital, doğumsal kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde uzmanlaşmış bir sağlık merkezidir. Deneyimli kardiyologlar ve cerrahlar, her hastanın durumunu değerlendirir ve bireysel tedavi planları oluşturur. Güncel teknoloji ve modern tıbbi yaklaşımları kullanarak, hastaların sağlığını en üst düzeye çıkarmayı hedefler. Multidisipliner bir ekip yaklaşımıyla çalışan Liv Hospital, doğumsal kalp hastalıklarının erken tanısı ve etkili tedavisi için çaba sarf eder.