Yüz Estetiği

Yüzdeki deformasyonlar, yaşlılık belirtileri, dudak ve yanak çizgisinin belirginleşmesi, boyundaki ve yanaklardaki sarkma kuşkusuz kişiye yılların geçtiğini hatırlatır. Yüz estetiğiyle bu durum tersine çevrilebilir.


Yaşlanma sürecinde yüzde 3 temel değişiklik ortaya çıkar:


Taşıma ve askılama gücünün kaybına, elastikiyetin azalmasına ve kolajen liflerin direncinin düşmesine bağlı olarak dokular, aşağı doğru sarkmaya başlar. Bu etkiyle, mevcut oluklar ve çukurluklar belirginleşir, deri gevşer. Kaşlar ve göz kapakları düşer, göz ve yanak arasında bir oluk oluşur. Yanaklar sarkar, dudak ve yanak arasında da derin bir kanal ortaya çıkar. Ağız köşesi aşağı doğru döner, boyun derisi sarkar ve boyunda bantlar oluşur.

Yumuşak dokular zayıflar ve azalır. Böylece yanak dolgunluğu azalır, göz çukuru belirginleşir ve gözler küçülür, deri incelir. Sadece yumuşak dokular değil, yüz kemikleri de zayıflar. Böylece gençlikte oval olan yüz zamanla dikdörtgen şeklini alır.

Cilt kalitesi bozulur. Ciltte ince kırıklıklar, lekelenmeler, mimik çizgileri oluşur.

Sigara yaşlanma sebebi


Düzensiz hayat, sigara kullanımı, gergin kişilik yapısı, aşırı güneş etkisi, yetersiz sıvı alımı gibi faktörler yaşlanmanın etkilerini arttırabilir. Liv Hospital Ulus Plastik, Estetik ve Rekonstriktüf Kliniği’nde muayene ile elde edilen bulgulara göre kişinin yüzün hangi bölgesinde müdahaleye ihtiyacı olduğu belirlenir. Alın ve kaş, açık ya da endoskopik orta yüz germe, yüz ve boyun germe işlemlerinden gerekli olanlar birlikte ya da ayrı ayrı uygulanarak yaşlanmanın etkileri geri çevrilebilir. Liv Hospital Ulus Plastik, Estetik ve Rekonstriktüf Cerrahi Kliniği’nde kök hücre uygulamaları, PRP ve fibroblast uygulamaları, kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ dolgusu uygulamaları ile işlemlerin başarısı desteklenir.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde