Thulium Fiber 

Thulium Fiber, Taş ve Prostat Büyümesinde Kullanılıyor

Ürolojik cerrahide lazer kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Ürolojide kullanılan geleneksel lazer teknikleri, ürolojik hastalıkların tedavi sürecini hızlandırıp kolaylaştırıyor. Liv Hospital Üroloji Kliniği’nde kullanılan Thulium Fiber Lazer Cihazı mevcut ve yaygın olarak kullanılan lazer tekniklerine göre pek çok avantaja sahip.

Liv Hospital Üroloji Kliniği’nde hem prostat hem de taş hastalıklarında güvenle kullanılabilen Thulium Fiber Cihazı geleneksel yöntemlere göre pek çok avantaja sahip. Her boyuttaki iyi huylu prostat büyümeleri Thulium Fiber Cihazı ile kolaylıkla çıkarılabilirken böbrek, mesane ve üreter taşlarında da güvenle uygulama gerçekleştirilebiliyor. 


 

Thulium Fiber Nasıl Uygulanır?

Thulium Fiber aslında bir lazer cihazı, çok ince propları var ve ince aletlerin içinden geçebiliyor. Bu sayede prostat rahatlıkla çıkarılabiliyor. Ayrıca taş hastalıklarında taşı küçük, kum gibi parçalara ayırıp kendi kendine düşmesini sağlıyor. 
 

Thulium Fiber Kimlere Uygulanabilir? 

Hem büyük hem orta büyüklükte veya hem de küçük prostatlarda uygulanabiliyor. Bütün taş hastalarında, böbrekte, mesanede, üreter taş hastalıklarında kullanılabiliyor.
 

Thulium Fiber Avantajları Nelerdir?

  • Thulium Fiber lazer’ir hem hasta hem de hekim için pek çok avantajları var. 
  • Diğer lazer uygulamalarına göre daha yüksek verimlilik, kullanım kolaylığı, çok yönlülük sağlar. Örneğin taş hastalıklarında, taşları daha kolay çıkarılabilecek çok ince parçalara dönüştürür ve daha kolay, risksiz bir işlem olması sağlanır. 
  • İşlem süresi oldukça kısadır. Örneğin taş hastalıkları ameliyatlarında işlem geleneksel yöntemlere göre çok kısadır, yarım saatte bitebilir.
  • Kanama riskini minimale indirir. 
  • Tek seansta tedavi tamamlanır.
  • Thulium Fiber lazer hasta için de büyük bir konfor sağlar. Hasta ameliyatın olduğu günün akşamında evine gidebilir. 
  • Vücutta herhangi bir kesi olmadığından ameliyat sonrası dönem açık cerrahi tekniklere göre daha az ağrı çekilmesini sağlar. 
  • Hastanın normal aktivitesine ve iş yaşamına en kısa sürede geri dönmesini sağlanır. 

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde