Ağrı

Liv Hospital Ağrı Kliniği; omurga ve migren tedavisinde kullanılan ağrı pilleri gibi ileri tanı ve tedavi uygulamaları ile uluslararası standartta hizmet vermektedir. Baş, boyun, bel, sırt , omuz ve diz gibi kronik ağrıları kontrol altına almayı ve hastanın en iyi şekilde yaşamını sürdürmesini hedefleyen Liv Hospital Ağrı Kliniği’nde migren pili uygulaması başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Ağrı Yönetimiyle Hayat Kalitesi Artıyor


Liv Hospital Ağrı Kliniği, yaşanan ağrıları kontrol altına almayı ve hastanın en iyi şekilde yaşamını sürdürmesini hedeflemektedir. Kliniğin uyguladığı tedavilerle, hastalar hayat kalitesinden ödün vermeden normal yaşamlarına devam edebilmektedir.
  • Bel fıtığına bağlı bel-bacak ve boyun fıtığına bağlı boyun-kol ağrıları
  • Fibromiyaljiye bağlı boyun ve sırt ağrıları
  • Migren ve gerilim tipi baş ağrıları
  • Zona hastalığına bağlı ağrılar
  • Kanser ağrıları
  • Omurilik zedelenmesine bağlı ağrılar,
  • Bel ya da boyun bölgesinde ameliyat sonrası oluşan yapışıklıklara (fibrozise) bağlı sinir kökü basılarına bağlı ağrılar
  • Kol ve bacak kesilmesi (amputasyonu) sonucu ortaya çıkan fantom ağrısı,
  • Şeker hastalığı gibi nedenlerle ortaya çıkan periferik nöropati ağrısı,
  • Dolaşım yetmezliği nedeniyle oluşan periferik damar hastalıklarına bağlı ağrılar.
 

Kronik Ağrılarda Multidisipliner Yaklaşım


Hastaların kronik ağrı nedeni ile bozulan yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen Liv Hospital Ağrı Kliniği’nde ağrı şikayetiyle başvuran hastalar detaylı olarak incelenmekte ve ilgili diğer bölümlerle birlikte tanı ve tedavileri multidisipliner bir yaklaşımla yapılmaktadır. Hastalar yaşanılan ağrının nedeni hakkında bilgilendirilmekte ve tedavi hastanın katılımıyla planlanmaktadır. Ağrı Kliniği’nde tedavi planı; hastanın ihtiyaçlarına, koşullarına ve tercihlerine uygun yapılmaktadır. Hastanın tedavisi ağrının nedenine bağlı olarak farklılık göstermektedir.
 

Fibromiyalji


Özellikle sırt, boyun, omuzlar ve kalçalarda  belirgin olmak üzere 3 aydan uzun süren yaygın kas-eklem ağrısı, vücutta bazı hassas ağrılı noktalar, yorgunluk, sabah tutukluğu olan fibromiyaljisi olan hastaların tedavisinde ağrılı tetik noktalara pulse modunda uygulanan radyofrekans tedavisi ile tetik nokta içindeki ağrıya neden olan sinirin işleyişini değiştirerek ağrıyı yok etmektedir.
 

Bel Ağrısı ve Tedavisi


Bel fıtığına bağlı bel ve bacağa vuran ağrısı olan hastaların ağrısı fizik tedaviye rağmen geçmeyebilir. Bu hastalarda fıtık nedeniyle etkilenen ve ağrının nedeni olduğu kabul edilen  bacağa giden sinirler üzerine pulse modunda radyofrekans akımı uygulanmaktadır. Radyofrekans akımı sinirin işleyişini değiştirerek ağrıyı yok etmektedir. Bu tedavi modalitesinin etki süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir.  Bel ağrısının diğer nedeni ise beldeki facet eklemlerin kireçlenmesidir. Daha çok bel bölgesinde ağrı hissedilir. Özellikle sabah kalktığında başlayan gün içinde azalan, uzun süre ayakta kalındığında ağrı artar.  Facet eklemleri besleyen sinir üzerine uygulanan pulsed radyofrekans akımı ile ağrı sonlandırılır
 

Diz Ağrısı


Diz eklemlerinde kireçlenme ve kıkırdak kaybı dizin ön kısmında özellikle merdiven inip çıkarken ağrıya neden olur. Bu nedenle diz protez cerrahisi önerilen ama kabul etmeyen veya eşlik eden hastalıkları nedeniyle cerrahi uygulanamayan hastaların diz eklem arasına ve dizi besleyen sinir üzerine pulsed radyofrekans akımı uygulanabilir. Bu uygulama sonrası hastalar 6 ay veya 2 yıl süre ile ağrısız kalarak günlük aktivitelerini ağrısız yapabilirler.
 

Omuz Ağrısı


Omuz bölgesindeki kaslarda incinme ve yırtılma omuz bölgesinde özellikle kol hareketi ile artan ağrıya neden olmaktadır ve omuz sıkışma sendromu adı altında değerlendirilir. Omuz ağrısı olan hastalarda omuzu besleyen sinir üzerine uygulanan pulsed radyofrekans tedavisi ile hem omuz ağrısı azalmakta hem de fizik tedavi seanslarını hasta ağrısız yapabilmektedir.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde