Çocuk Dermatolojisi

Çocuk dermatolojisi, çocuklarda cilt sorunları ve deri hastalıklarıyla ilgilenen bir tıp dalıdır. Çocuklarda görülen dermatolojik sorunlar genellikle yetişkinlerdeki sorunlardan farklılık gösterir ve özel bir bakım gerektirir. Bebeklikten ergenliğe kadar olan dönemde, cilt durumları geniş bir yelpazede olabilir.

Dermatoloji

Çocuk Dermatolojisi Nedir?

Pediatrik Dermatoloji, 0-18 yaş arası çocukların cilt hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen bir tıp uzmanlık dalıdır. Çocukluk çağında görülen cilt hastalıkları, yetişkinlerde görülen cilt hastalıklarından farklı olabilir. Bu farklılıklar, çocuğun cildinin yapısı, gelişimi ve bağışıklık sistemi ile ilgilidir.

Çocuk Dermatolojisi Hastalıkları Nelerdir?

Çocuk dermatolojisi, çocuklarda görülen çeşitli cilt sorunları ve deri hastalıklarıyla ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu alanda sıkça karşılaşılan hastalıklar arasında atopik dermatit (egzama) öne çıkar ve genellikle bebeklik döneminde kendini gösterir, kızarıklık ve kaşıntıyla karakterizedir. Bebeklerde mantar enfeksiyonları, sivilce, siğiller, çocukluk çağı sedef hastalığı, tinea versicolor (renkli kurşun kalem lekelerine neden olan bir mantar enfeksiyonu) ve güneş yanıkları da çocuk dermatolojisinin ilgi alanına giren diğer yaygın sorunlardır.

Liv Hospital Vadi Pediatrik Dermatoloji Kliniği

Liv Hospital Vadi Pediatrik Dermatoloji Kliniği’nde bebeklik ve çocukluk çağında görülen, doğuştan ya da sonradan gelişen, sık veya nadir görülen tüm dermatolojik hastalıkların tanı ve tedavisi yapılıyor. Liv Hospital Vadi Pediatrik Dermatoloji Kliniği’nde doğumsal damar lekeleri olan şarap lekesi ve infantil hemanjiom gibi vasküler anomalilerin tanı, ayırıcı tanı, medikal tedavi ve lazer tedavisi sunulyor.  Çocukluk çağının en sık görülen kronik, inflamatuar hastalığı olan çocukluk çağı ekzeması (atopik dermatit), ve diğer deri hastalıkları her yönü ile değerlendirilip yönetiliyor.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde