Liv Hospital
Sağlık Profesyonelleri Üyelik
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv

şifremi unuttum

ÜYE OL
Şifremi Unuttum
Liv

tıbbi hizmetlerimiz

Tıbbi Hizmetlerimiz

diz hastalıkları ve artroskopi bölümü


En sık sorun çıkartan eklemimiz, dizlerimizdir. Nedenleri ise; vücudumuzun en uzun iki kemiğine eklem yapması, hareket açıklığının çok fazla ve kemik yapılarının sığ olması, sağlamlığının sadece yumuşak dokularla sağlanması ve dizlerimizin diğer eklemlerden daha fazla yüke maruz kalmasıdır. Sportif aktivitelerde, bu yüklenme çok daha fazla hale gelir.Kıkırdak dokusundaki bir hasar, menüsküsteki bir yırtık ve bağlardaki birkopma, dizin sağlığını bozar ve dizde ağrılar, şişmeler, takılmalar, kilitlenmeler ortaya çıkar. Sağlıklı bir diz ağrımaz, kilitlenmez veya şişmez. Dizinizde ağrı, şişme, takılma gibi semptomlarınız varsa mutlaka doktora başvurmanız gerekir.

Liv Hospital Diz Cerrahisi Kliniği sporcular başta olmak üzere birçok kişide görülen diz sorunlarından; izole ve çoklu bağ yaralanmalarının primer ve sekonder onarımları, menisküs yırtık cerrahisi ve tamiri kondral ve meniskal transplantasyonları yapılmaktadır. Diz Cerrahisi Kliniği kondral nakiller ve robotik destekli protez uygulamaları ile ülkemizde öncü bir rol üstlenmektedir.

Tedavi Alanları

  • Diz Sorunları, Cerrahisi ve Spor Yaralanmaları
  • Dizde Cerrahi Dışı Tedaviler
  • Diz Çevresi Spor Yaralanmaları
  • Diz Bağ Cerrahileri
  • Diz Kıkırdak Ameliyatları, Kıkırdak Üretimleri ve Nakilleri
  • Menisküs Cerrahisi, Tamirleri, İmplantları ve Transplantasyonları
  • Diz Çevresi Kırıkları
  • Diz Yüzey Kaplama Protezleri, Kısmi Protezler ve Total Protezler
  • Dizilim Bozuklukları Düzeltici Ameliyatları

MAKOplasty® nedir?

Şimdiye kadar MAKOplasty® sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde ve belli bazı ülkelerdeki ileri tıbbi merkezlerde mevcuttu.

Liv Hospital şimdi, pek çok osteoartrit (OA) hastasının yaşamını değiştiren bu yöntemi, hastalarımızın yararlanması için Türkiye’ye getiriyor.

MAKOplasty®, OA nedeniyle oluşan eklem dejenerasyonunun yol açtığı ağrıyı geçirmek üzere tasarlanmış olan bir robotik kol yardımıyla, kısmi diz yenileme işlemidir. OA’nın hasar verdiği dizinizin bir kısmını belirleyerek hedef alan cerrah, çevresindeki sağlıklı kemik ve bağları korumak suretiyle dizinizi yenileyebilir.

 

MAKOplasty® Kısmi Diz Yenileme:

Cerrahın tam olarak, dizin sadece artritli kısmını yenileyebilmesine olanak verir,

Sağlıklı doku ve kemiği korur,

Cerrahi sonrası daha doğal hisseden bir diz olması sonucuna götüren, en iyi konumda yerleştirmeyi kolaylaştırır,Geleneksel total diz replasman cerrahisinden daha hızlı iyileşme ve hastanede daha kısa süre kalma sonucunu yaratır.

Diğer daha invazif yöntemlerin aksine MAKOplasty®, genellikle hem kalça hem de kaval kemiğinde küçük kesikler ve diziniz üzerinde 10-15 cm’lik kesikler üzerinden uygulanabilmektedir. Kendi doğal kemik ve dokunuzun korunmasının yanı sıra, daha ideal bir şekilde hastaya özel implant yerleştirme sayesinde dizin daha doğal hissetmesine yol açılabilmektedir. Sağlıklı kemik korunduğu için de yaşamın daha ileri devrelerinde, gerekirse total diz replasmanı halen mümkün olabilecektir.

MAKOplasty®’nin avantajları:

•    Implantın ideal şekilde konumlandırılmasını kolaylaştırarak ameliyat sonrasında dizin daha doğal hissettirmesini sağlar
•    Geleneksel diz protezi ameliyatlarına kıyasla iyileşme süresi daha hızlıdır.
•    Hastanede kalış süresi daha azdır.
•    Ağrıdan daha kısa sürede kurtulmayı ve günlük aktivitelere dönüşü hızlandırır.

MAKOplasty® işlemine uygun adaylar kimlerdir?

Genel olarak, MAKOplastyR hastaları aşağıdaki özellikleri paylaşır:

•    Genellikle dizin iç veya dış kısmında ve/veya diz kapağının altında hareketle birlikte gelen diz ağrısı
•    Oturur pozisyondan harekete geçildiğinde diz ağrısı ve dizde sertlik
•    Bacaklarda eğrilik oluşması
•    Protez dışı tedavilerden fayda sağlanamamış olması

KAPAT

Kullanım KoşullarıKullanım ve gizlilik koşulları Liv Hospital’e ait www.livhospital.com ve burada belirtilen Liv Hospital logosunu taşıyan, bu sayfada listelenen tüm mikro siteler için geçerlidir. Söz konusu Liv Hospital web sitelerini ziyaret ettiğinizde sitelerde yer alan kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini incelemelisiniz. Bu siteler haricindeki herhangi bir sitede Liv Hospital logosunu görmeniz bu güvenlik ve gizlilik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamını taşımaz.
livhospital.com.tr sitesinde yer alan tüm bilgiler ve yapılan yönlendirmelerdeki tüm linkler tamamen ziyaretçiye bilgi vermek amacıyla kullanıcıya sunulmuştur ve yayınlanan bilgilerde hiçbir şekilde ticari amaç gütmeksizin yayınlanmaktadır.


Yukarıda belirtilen ilgili sitelerde yayınlanan tüm bilgiler Liv Hospital'a aittir.
Bu web sitesinde bulunan bilgileri güncellemek, değiştirmek, çıkarmak veya düzenlemek gibi işlerin yapılması Liv Hospital’e ait olup, bu konudaki tüm haklara sahiptir.
Yukarıda belirtilen ilgili web sitesindeki bilgilerin güncellemesi sırasında sitede olabilecek muhtemel yanlışlık, eksiklik ya da değişiklikten dolayı Liv Hospital’i yükümlülük altına sokamaz.
Aynı zamanda yukarıda sözü geçen web sitesinde kullanılan bazı ifadeler ileriye yönelik olduğundan çeşitli risk ve belirsizlikler içermesi mümkündür.
Liv Hospital’e ait web sitesi ve ilgili mikro sitelerine erişimde bulunan kişi ya da kişiler Kullanım Koşulları'nın en son halini kabul etmiş olmakta ve ilgili web sitesindeki ziyaretçi, sitede bulunan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ile ilgili tüm sorumluluklara sahiptir.
İlgili sitelerde yer alan bilgiler hiçbir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.
Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
www.livhospital.com sayfamızdaki tüm materyallerde sağlanan yasal haklar Liv Hospital tarafından veya materyalin orijinal yaratıcısı tarafından tutulur.
Burada belirtilenin dışında, hiçbir materyal kopya edilemez, dağıtılamaz, çeşitli alt lisansla değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz ve ticari bir amaçla kullanılamaz ve kullandırılamaz.
Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerini içerir.
Liv Hospital web sitesi ve mikro sitelere ulaşım serbest ve anonimdir.
Bu ilgili sitelerde yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai hukuki takibata neden olacaktır.
Liv Hospital sponsorluk ettiği marka ya da markaları onayladığı anlaşılmamalıdır.
Liv Hospital, hiçbir şekilde web sitesinde ve yukarıda belirtilen ilgili mikro sitelerde yayınlanan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ve sorumluluk ziyaretçinin sorumluluğundadır ve oluşabilecek ya da oluşmuş zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Aynı zamanda yukarıda bahsedilen ilgili web sitelerinde yer alan bilgiler hiçbir şekilde kullanıcıya bir taahhüt içermemektedir.
www.livhospital.com ve mikro sitelerde Online Hizmetler ve İletişim Formları dışında bulunan tüm bölümleri kişisel bilgilerinizi vermeden dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilir, gerekli açıklamaları okuyabilir, Hastaneler grubumuz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Online Hizmetler bölümlerimizi kullanabilmeniz için kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak doldurarak üyelik kaydı yapmanız gerekmektedir.livhospital.com sayfamıza üye olurken vermiş olduğunuz ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, eğitim durumu, meslek, telefon, cep telefonu, adres, şehir bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.
Yukarıda belirtilen ilgili site ve mikro sitelerde yer alan İletişim Formları vasıtası ile paylaşmış olduğunuz iletişim (telefon ve e-posta) bilgileri Liv Hospital ve/veya yetkilendirdiği çözüm ortakları aracılığı ile istemiş olduğunuz bilginin size ulaştırılması için kullanılabilir.
Liv Hospital ait web siteleri sayfasında vermiş olduğunuz bilgiler ilgili bu sağlık kurumunun size daha kısa sürede ulaşmasını sağlamak ve sizleri bilgilendirmek amacıyla kullanılacaktır.
Kendinize ait ekranınızdan bilgilerinizi sadece siz güncelleyebilir veya silebilirsiniz.
www.livhospital.com sayfamıza üye olduktan sonra şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekmemektedir.
Sitemizi her ziyaret ettiğinizde isimsiz olarak IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır.
Site ile ilgili şikayet, öneri, bilgi içerikli taleplerinizi info@livhospital.com mail adresine iletebilirsiniz.
Liv Hospital internet sitesinde livhospital.com.tr 'den başka internet sitelerine de bağlantılar bulunabilir, medicalpark.com.tr sitemiz diğer sitelerin gizlilik ve güvenlik politikaları ile içeriklerinden sorumlu değildir.
Bu sitede bulunan bilgi veya ifadelerin (tasarımlar, resimler, logo, v.b. gibi) telif hakkı Liv Hospital’e aittir. Liv Hsopital’in izni olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz.