Liv Hospital
Sağlık Profesyonelleri Üyelik
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv

şifremi unuttum

ÜYE OL
Şifremi Unuttum
Liv

tıbbi hizmetlerimiz

Tıbbi Hizmetlerimiz

omurga hastalıkları bölümü


SkolyozOmurganın yana doğru eğriliği

Omurga, kuyruk sokumu hariç 17 kemikten oluşan mükemmel bir yapıdır. Ayakta durmamız ve hareket etmemiz için vazgeçilmezdir. Omurgamız ile ilgili bir sorun yaşamamız günlük yaşam aktivitelerimizi kısıtlar. Omurga sorunları her yaşta görülebilmektedir. Çocuk yaşlarda daha çok skolyoz ve kifoz gibi eğrilikler; orta yaşlarda daha çok fıtık ve tanımlanamayan bel ağrıları gibi dejeneratif sorunlar; ileri yaşta yine dejeneratif sorunlar ve kemik erimesine bağlı problemler ön plana çıkar. Omurga kanserlerin en çok sıçrama yaptığı kemiktir. Hatta bazen kanserin ilk tanısı, omurgaya yayılması sonucu ortaya çıkan ağrı ile konur.

Liv Hospital Omurga Cerrahisi Kliniği dejeneratif omurga sorunları, omurga eğrilikleri, kırıkları gibi sorunların tedavisinde Fizik Tedavi, Nöroloji ve Beyin-Sinir Cerrahisi klinikleriyle de yakın işbirliği yaparak üst düzey bir hizmet sunmaktadır. Omurga cerrahisinde ileri deformite ameliyatları dünya ortalamasında komlikasyon oranı yüksek ortopedik cerrahiler arasındadır. Liv Hospital Omurga Cerrahi Kliniği’nde ileri deformite cerrahisi komplikasyon oranı hiç olmamıştır.


 

Tedavi Alanları

İdiyopatik skolyoz

Scheuermann kifozu

Kompleks omurga deformiteleri

  • Doğumsal derformiteler
  • Erken başlangıçlı skolyoz ve manyetik çubuk uygulamaları
  • Verem sekeli kifoz
  • Nöromusküler deformiteler
  • Sendromik deformiteler

Omurganın dejeneratif sorunları

  • Ani gelişen bel ve boyun ağrısı için çözümler
  • Minimal invaziv girişimler
  • Bel ve boyun fıtığı
  • Bel kayması
  • Omurilik kanalı darlığı

Yaşlanan omurga

Osteoporoz (kemik erimesi) tedavisi

Osteoporotik omurga kırıkları

Omurga travması (kırık ve incinme) ve buna bağlı geç deformiteler

Omurganın kendi tümörleri ve omurgaya sıçramış tümörler

Omurga enfeksiyonları

''Omurga sağlığı ekip işidir”

33 adet omurga kemiğinin birleşmesi ile oluşan omurga, gerek içerdiği gerekse destek görevi yaptığı yapılar nedeniyle sağlığın en önemli göstergesidir. Liv Hospital’da omurga sağlığına 360 derecelik bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. Omurga cerrahisi uzmanı, algoloji uzmanı, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı, psikiyatristin oluşturduğu Liv Hospital Omurga Kliniği’nde bütünsel bir bakış açısı benimseniyor. Multidisipliner bir yaklaşımla kişiye özel tedavi seçenekleri sunuluyor.

En Sık Rastlanılan Omurga Hastalıkları

-Bel ya da boyun fıtığı gibi dejeneratif omurga hastalıkları
-Skolyoz ya da kifoz gibi omurga eğrilikleri
-Omurga bölgesinin travmaları 
-Omurga tümörleri
-Omurga enfeksiyonları

Ne zaman doktora başvurmalıyım?

-Bel ağrısı ve bacağa yayılan ağrı
-Boyun ağrısı ve kollara sırta yayılan ağrı
-Bacaklarda uyuşma ve güçsüzlük
-Ellerde uyuşma ve güçsüzlük
-Omuz dengesizliği
-Meme asimetrisi
-Duruş bozukluğu varsa doktora başvurmak gerekir.

Çocuklarda Skolyoz (Omurga Eğriliği)

Çocuklarda 10 yaşından önce görülen skolyoz (omurga eğriliği), solunum problemi gibi birçok sorunu beraberinde getirir
Küçük yaşta başlayan skolyoz, fiziksel gelişime bağlı olarak hızla ilemektedir. Dikkatli ebeveynler, çocuklarının skolyoz olup olmadığını kolayca anlayarak erken yaşta sorunun çözülmesini sağlayabilir.

Skolyoz Belirtileri

-Sırtta tüylenme artışı, renk değişimleri ve gamzeler 
-Denge problemleri 
-Öne eğilindiğinde sırt çıkıntıları oluşması
-Omuz hizasının birbirine eşit olmaması
-Bel ya da kalçalarda yan bir duruş ve bacaklarda gövdeye göre orantısız bir kısalık bulunması

KAPAT

Kullanım KoşullarıKullanım ve gizlilik koşulları Liv Hospital’e ait www.livhospital.com ve burada belirtilen Liv Hospital logosunu taşıyan, bu sayfada listelenen tüm mikro siteler için geçerlidir. Söz konusu Liv Hospital web sitelerini ziyaret ettiğinizde sitelerde yer alan kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini incelemelisiniz. Bu siteler haricindeki herhangi bir sitede Liv Hospital logosunu görmeniz bu güvenlik ve gizlilik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamını taşımaz.
livhospital.com.tr sitesinde yer alan tüm bilgiler ve yapılan yönlendirmelerdeki tüm linkler tamamen ziyaretçiye bilgi vermek amacıyla kullanıcıya sunulmuştur ve yayınlanan bilgilerde hiçbir şekilde ticari amaç gütmeksizin yayınlanmaktadır.


Yukarıda belirtilen ilgili sitelerde yayınlanan tüm bilgiler Liv Hospital'a aittir.
Bu web sitesinde bulunan bilgileri güncellemek, değiştirmek, çıkarmak veya düzenlemek gibi işlerin yapılması Liv Hospital’e ait olup, bu konudaki tüm haklara sahiptir.
Yukarıda belirtilen ilgili web sitesindeki bilgilerin güncellemesi sırasında sitede olabilecek muhtemel yanlışlık, eksiklik ya da değişiklikten dolayı Liv Hospital’i yükümlülük altına sokamaz.
Aynı zamanda yukarıda sözü geçen web sitesinde kullanılan bazı ifadeler ileriye yönelik olduğundan çeşitli risk ve belirsizlikler içermesi mümkündür.
Liv Hospital’e ait web sitesi ve ilgili mikro sitelerine erişimde bulunan kişi ya da kişiler Kullanım Koşulları'nın en son halini kabul etmiş olmakta ve ilgili web sitesindeki ziyaretçi, sitede bulunan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ile ilgili tüm sorumluluklara sahiptir.
İlgili sitelerde yer alan bilgiler hiçbir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.
Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
www.livhospital.com sayfamızdaki tüm materyallerde sağlanan yasal haklar Liv Hospital tarafından veya materyalin orijinal yaratıcısı tarafından tutulur.
Burada belirtilenin dışında, hiçbir materyal kopya edilemez, dağıtılamaz, çeşitli alt lisansla değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz ve ticari bir amaçla kullanılamaz ve kullandırılamaz.
Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerini içerir.
Liv Hospital web sitesi ve mikro sitelere ulaşım serbest ve anonimdir.
Bu ilgili sitelerde yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai hukuki takibata neden olacaktır.
Liv Hospital sponsorluk ettiği marka ya da markaları onayladığı anlaşılmamalıdır.
Liv Hospital, hiçbir şekilde web sitesinde ve yukarıda belirtilen ilgili mikro sitelerde yayınlanan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ve sorumluluk ziyaretçinin sorumluluğundadır ve oluşabilecek ya da oluşmuş zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Aynı zamanda yukarıda bahsedilen ilgili web sitelerinde yer alan bilgiler hiçbir şekilde kullanıcıya bir taahhüt içermemektedir.
www.livhospital.com ve mikro sitelerde Online Hizmetler ve İletişim Formları dışında bulunan tüm bölümleri kişisel bilgilerinizi vermeden dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilir, gerekli açıklamaları okuyabilir, Hastaneler grubumuz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Online Hizmetler bölümlerimizi kullanabilmeniz için kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak doldurarak üyelik kaydı yapmanız gerekmektedir.livhospital.com sayfamıza üye olurken vermiş olduğunuz ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, eğitim durumu, meslek, telefon, cep telefonu, adres, şehir bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.
Yukarıda belirtilen ilgili site ve mikro sitelerde yer alan İletişim Formları vasıtası ile paylaşmış olduğunuz iletişim (telefon ve e-posta) bilgileri Liv Hospital ve/veya yetkilendirdiği çözüm ortakları aracılığı ile istemiş olduğunuz bilginin size ulaştırılması için kullanılabilir.
Liv Hospital ait web siteleri sayfasında vermiş olduğunuz bilgiler ilgili bu sağlık kurumunun size daha kısa sürede ulaşmasını sağlamak ve sizleri bilgilendirmek amacıyla kullanılacaktır.
Kendinize ait ekranınızdan bilgilerinizi sadece siz güncelleyebilir veya silebilirsiniz.
www.livhospital.com sayfamıza üye olduktan sonra şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekmemektedir.
Sitemizi her ziyaret ettiğinizde isimsiz olarak IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır.
Site ile ilgili şikayet, öneri, bilgi içerikli taleplerinizi info@livhospital.com mail adresine iletebilirsiniz.
Liv Hospital internet sitesinde livhospital.com.tr 'den başka internet sitelerine de bağlantılar bulunabilir, medicalpark.com.tr sitemiz diğer sitelerin gizlilik ve güvenlik politikaları ile içeriklerinden sorumlu değildir.
Bu sitede bulunan bilgi veya ifadelerin (tasarımlar, resimler, logo, v.b. gibi) telif hakkı Liv Hospital’e aittir. Liv Hsopital’in izni olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz.