Liv Hospital
Sağlık Profesyonelleri Üyelik
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv

şifremi unuttum

ÜYE OL
Şifremi Unuttum
Liv

tıbbi hizmetlerimiz

Tıbbi Hizmetlerimiz

kanser cerrahileri


Yüksek kanser kontrolü ve iyileşme sunmak üzere kullanılan robotik cerrahi günlük yaşantıyı mümkün olduğunca sağlıklı ve konforlu idame ettirmeye imkan tanır. Kanser ameliyatlarında ilgili organın veya kanserli dokunun çıkarılmasının yanı sıra lenf düğümlerinin çıkarılması işleminin tam olarak yapılabilmesini sağlar. 

Robotik cerrahinin kullanıldığı başlıca kanser vakaları:

Genel Cerrahi Kanserleri

 

Kolorektal Kanserler

Sindirim sistemi kanserleri olarak adlandırılan, kalın bağırsak ve rektum kanserlerinde, robotik cerrahi doğru ve usta ellerle uygulandığında hastaya yüksek yaşam konforu ve hızlı iyileşme avantajı sağlamaktadır. Ameliyat sonrası radyasyon terapisi teknikleri ve kemoterapi uygulamaları, hastanın günlük yaşantısını mümkün olduğunca sağlıklı ve konforlu idame ettirmesine olanak tanımaktadır. Kolorektal kanser tedavisi, tümörün kolonda mı yoksa rektumda mı yerleşim gösterdiğine veya kalıtsal bir genetik faktörün sonucu mu olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Kolorektal kanserlerde uygulanan robotik cerrahi ile komplikasyon oranları minimuma inmektedir. Ayrıca kalıcı torba ile yaşama oranı da oldukça azalmaktadır.

Yemek Borusu Kanserleri

Çoğunlukla yutma güçlüğü ile birlikte beliren yemek borusu kanserinin tanısı endoskopi ile konulmaktadır. Yemek borusu kanserlerinde cerrahi girişim en etkin tedavi yöntemidir. Özofajektomi olarak adlandırılan prosedürlerde, tümörün yeninden büyümesinin ve yayılmasının engellenmesi için tümörün tamamının alınması hedeflenmektedir. Özofajektomi ( yemek borusunun bütünü ile çıkarılması) açık cerrahi yöntemler ya da robotik cerrahi cerrahi uygulanarak yapılabilmektedir. Mide tüp haline getirilerek ya da hastanın kendi kalın bağırsağı kullanılarak yeni bir yemek borusu yapılmaktadır. Hala en uygun tedavi yöntemi cerrahi olarak bilinen yemek borusu kanserlerinde, ameliyat öncesi ve sonrası dönemde kişiselleştirilmiş tedavi yöntemleri büyük önem taşımaktadır.

Pankreas Kanseri

Agresif olduğu bilinen pankreas kanserleri için erken tanı, hayati önem taşımaktadır. Hala en uygun tedavi yöntemi cerrahi olarak bilinen pankreas kanserlerinde ameliyat öncesi ve sonrası dönemde kişiselleştirilmiş tedavi yöntemleri ve ileri teknoloji ile hizmet veren Liv Hospital Kanser Merkezi’nde cerrahi, kemoterapi ve radyoterapi gibi çok yönlü yaklaşımlar başarı oranını arttırmaktadır. Cerrahi tedavi planlanan hastaların ameliyatları robotik yöntemlerle yapılabilmekte ve böylece hastalar daha az ağrı, daha çabuk iyileşme, daha kısa süre hastanede kalma, daha iyi kozmetik sonuç gibi avantajlar elde etmektedir.

Karaciğer ve Safra Yolları Kanserleri

Karaciğer, safra kesesi ve safra kanalı kanserlerinde erken tanının önemi çok büyüktür. Karaciğer kanserinde alkol ve hepatitin baş etken olduğunu söylemek mümkündür. Multidisipliner yaklaşım ile karaciğer ameliyatları yüksek başarı oranları ile yapılabildiği gibi girişimsel radyolojik işlemler, tümör odaklı radyoterapi, kemoterapi gibi ileri teknolojik işlemler de başarılı bir şekilde yapılabilmekte, böylece hastalar daha az ağrı, daha çabuk iyileşme, daha kısa sürede hastanede kalma, daha iyi kozmetik sonuç gibi avantajlar elde etmektedir. Halen en etkin tedavi yöntemi cerrahi olan safra kesesi, safra kanalı ve karaciğer kanserlerinde Liv Hospital’da robotik cerrahi yöntemleri ile gerçekleşmektedir.

Jinekolojik Kanserler

 

Rahim Kanseri

Rahim kanserine yakalanan hastaların %85’i bu hastalık nedeniyle sorun yaşamaktadır. Genellikle sadece ameliyat yeterli olmaktadır. Ameliyatta rahim, yumurtalıklar, çevre lenf bezleri ve karın yağ dokusu çıkarılmalıdır. Rahim kanseri cerrahileri robotik cerrahi ile yapılabilmektedir. Çok erken teşhis edildiğinde ve çocuk isteyen  genç kadınlarda, rahim kanserinin ilaçla tedavisi nadir olsa da mümkündür.

Rahim Ağzı Kanseri

Mikroskobik düzeydeki rahim ağzı kanserinde sadece rahim ağzının çıkarılmasıyla tedavi mümkündür. Çocuk sahibi olmak isteyen genç kadınlarda da 4 cm’den küçük, etrafa yayılmamış tümörlerde robotik cerrahi ile rahmin gövdesi korunarak ameliyat yapılabilmektedir. Ayrıca bu sayede karın içi sinirler korunarak erken dönem idrar şikayetlerinden de korunabilinmektedir.

Yumurtalık ( Over ) Kanseri

Yumurtalık kanserinde altın standart bu konuda eğitim almış jinekolog onkologlar tarafından yapılacak ve geride görülür bir tümör bırakmayacak ilk ameliyattır. Bu cerrahide Avrupa’nın birçok merkezinde başarı oranı yüzde 50’leri aşmaktadır. Liv Hospital Jinekolojik Onkoloji ekibinin geride tümör bırakmadan gerçekleştirdiği ameliyat başarı oranı %93’e ulaşmaktadır. Eğer tümör erken evredeyse, küçükse ve yumurtalıkla sınırlı kalmışsa robotik cerrahi ile rahim, yumurtalıklar, karın yağ dokusu ve lenf bezlerinin çıkartılması operasyonları yapılabilmektedir.

Ürolojik Kanserler

 

Böbrek Kanseri

Temel tedavisi cerrahi olan böbrek tümörlerinde amaç böbreğin tümüyle veya bir bölümü ile birlikte çıkarılmasıdır. Güncel yaklaşımda küçük tümörlerde böbreğin sadece tümörlü olan kısmı çıkarılır, sağlam böbrek dokusu korunmuş olur. Son 10 yılda robotik teknolojinin devreye girmesi ile bu operasyonlar minimal invaziv cerrahinin bütün avantajları kullanılarak, teknik açıdan açık cerrahiye benzer kolaylıkla yapılabiliyor.

•Büyük ameliyat kesisi yerine, robotik parsiyel nefrektomi operasyonu batında 8 ve 10 milimetrik küçük delikler açılarak yapılır.

•Hastanede kalış süresi açık cerrahiye göre daha kısadır.

•Kan kaybı daha azdır

•Tümörün çıkarılması ve kalan böbrek dokusunun tamiri etkin ve hassas şekilde, çok iyi bir görüntü altında yapılır.

Mesane Kanseri

Sigaranın en önemli risk faktörü olduğu mesane kanserlerinde de tedavi evreye göre yapılır. Kanser derine mesanenin kasına yayılmış ise mesanenin komple çıkarılması gerekebilir.

•Açık cerrahide göbeğin 10-15 santim üstünden başlayıp penis köküne kadar devam eden bir ameliyat kesisi ile bu ameliyat gerçekleştirilirken, robotla sadece 5 ya da 6 delikten vücut içine yerleştirilen ince boncuklar ve robot kolları ile ameliyat uygulanır.

•Robotla ameliyat edilen hasta ısı, sıvı ve elektrolit kaybına uğramadığından metabolik olarak çok büyük avantajlarla ameliyat sonrası hızla iyileşir

•Daha az kan kaybı olması da iyileşmeyi olumlu yönde etkiler

•Robotik cerrahide eğer mesane kanserinin durumu izin verirse, cinsel fonksiyonu sağlayan sinirler de korunur, bu da cinsel yaşama daha erken dönülmesini sağlar.

Prostat Kanseri

Genel olarak 50 yaş üstü erkeklerde görülen ilerleyen yaşla birlikte sıklığı artan prostat kanserinin tedavisi, hastalığın evresine göre yapılır. Lokalize prostat kanserinde yapılan cerrahi Radikal Prostatektomi olarak adlandırılır ve açık, robotik yöntemlerle yapılabilir.

Robotik cerrahi, açık radikal prostatektomiye göre oldukça fazla avantaja sahiptir. Hastaların yaşına, ek hastalık durumuna, prostat kanserinin yerleşim yerine bağlı olarak operasyon sonrası idrar kaçırma ve sertleşme problemi olabilir.

- Robotla yapılan ameliyatlarda hastanın idrar kaçırma oranı sıfıra yakındır.

- Sertleşmeyi sağlayan sinirler de daha net görüldüğünden bunların yaralanma ihtimali daha azdır. Cinsel yaşama daha erken dönüş sağlanır.

- Robotun etkinliği belirgin biçimde yüksektir. Daha net görüntü sağlanır ve kanserli prostat daha kolay ayırt edilerek etraf dokulara zarar vermeden çıkarılabilir.

- Robotla operasyon sırasında kanama, yara yeri enfeksiyonu vb. komplikasyonların daha az görüldüğü belirlenmiştir.

Göğüs Hastalıkları

 

Robotik cerrahi, göğüs cerrahisinde pek çok hastalıkta güvenle uygulanabilir.
 
Özellikle erken evre “Akciğer kanserleri”, göğüs boşluğunda her iki akciğer arasında bulunan “mediasten” denilen bölgenin tümörleri ve kistleri, “diyafragma hastalıkları”, “timoma”, “Miyastenia Gravis”( timektomi), gibi göğüs cerrahi hastalıklarında Robotik cerrahi güvenle uygulanmaktadır
Akciğer kanserlerinde lenf bezlerinin temizlenmesi, videoyardımlı ameliyatlardan daha başarılı şekilde yapıldığından, onkolojik bir üstünlük sağlar. Detaylı bilgi için mikro sitemizi ziyaret edebilirsiniz: http://livakcigerkanserimerkezi.com/

 

KAPAT

Kullanım KoşullarıKullanım ve gizlilik koşulları Liv Hospital’e ait www.livhospital.com ve burada belirtilen Liv Hospital logosunu taşıyan, bu sayfada listelenen tüm mikro siteler için geçerlidir. Söz konusu Liv Hospital web sitelerini ziyaret ettiğinizde sitelerde yer alan kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini incelemelisiniz. Bu siteler haricindeki herhangi bir sitede Liv Hospital logosunu görmeniz bu güvenlik ve gizlilik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamını taşımaz.
livhospital.com.tr sitesinde yer alan tüm bilgiler ve yapılan yönlendirmelerdeki tüm linkler tamamen ziyaretçiye bilgi vermek amacıyla kullanıcıya sunulmuştur ve yayınlanan bilgilerde hiçbir şekilde ticari amaç gütmeksizin yayınlanmaktadır.


Yukarıda belirtilen ilgili sitelerde yayınlanan tüm bilgiler Liv Hospital'a aittir.
Bu web sitesinde bulunan bilgileri güncellemek, değiştirmek, çıkarmak veya düzenlemek gibi işlerin yapılması Liv Hospital’e ait olup, bu konudaki tüm haklara sahiptir.
Yukarıda belirtilen ilgili web sitesindeki bilgilerin güncellemesi sırasında sitede olabilecek muhtemel yanlışlık, eksiklik ya da değişiklikten dolayı Liv Hospital’i yükümlülük altına sokamaz.
Aynı zamanda yukarıda sözü geçen web sitesinde kullanılan bazı ifadeler ileriye yönelik olduğundan çeşitli risk ve belirsizlikler içermesi mümkündür.
Liv Hospital’e ait web sitesi ve ilgili mikro sitelerine erişimde bulunan kişi ya da kişiler Kullanım Koşulları'nın en son halini kabul etmiş olmakta ve ilgili web sitesindeki ziyaretçi, sitede bulunan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ile ilgili tüm sorumluluklara sahiptir.
İlgili sitelerde yer alan bilgiler hiçbir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.
Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
www.livhospital.com sayfamızdaki tüm materyallerde sağlanan yasal haklar Liv Hospital tarafından veya materyalin orijinal yaratıcısı tarafından tutulur.
Burada belirtilenin dışında, hiçbir materyal kopya edilemez, dağıtılamaz, çeşitli alt lisansla değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz ve ticari bir amaçla kullanılamaz ve kullandırılamaz.
Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerini içerir.
Liv Hospital web sitesi ve mikro sitelere ulaşım serbest ve anonimdir.
Bu ilgili sitelerde yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai hukuki takibata neden olacaktır.
Liv Hospital sponsorluk ettiği marka ya da markaları onayladığı anlaşılmamalıdır.
Liv Hospital, hiçbir şekilde web sitesinde ve yukarıda belirtilen ilgili mikro sitelerde yayınlanan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ve sorumluluk ziyaretçinin sorumluluğundadır ve oluşabilecek ya da oluşmuş zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Aynı zamanda yukarıda bahsedilen ilgili web sitelerinde yer alan bilgiler hiçbir şekilde kullanıcıya bir taahhüt içermemektedir.
www.livhospital.com ve mikro sitelerde Online Hizmetler ve İletişim Formları dışında bulunan tüm bölümleri kişisel bilgilerinizi vermeden dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilir, gerekli açıklamaları okuyabilir, Hastaneler grubumuz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Online Hizmetler bölümlerimizi kullanabilmeniz için kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak doldurarak üyelik kaydı yapmanız gerekmektedir.livhospital.com sayfamıza üye olurken vermiş olduğunuz ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, eğitim durumu, meslek, telefon, cep telefonu, adres, şehir bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.
Yukarıda belirtilen ilgili site ve mikro sitelerde yer alan İletişim Formları vasıtası ile paylaşmış olduğunuz iletişim (telefon ve e-posta) bilgileri Liv Hospital ve/veya yetkilendirdiği çözüm ortakları aracılığı ile istemiş olduğunuz bilginin size ulaştırılması için kullanılabilir.
Liv Hospital ait web siteleri sayfasında vermiş olduğunuz bilgiler ilgili bu sağlık kurumunun size daha kısa sürede ulaşmasını sağlamak ve sizleri bilgilendirmek amacıyla kullanılacaktır.
Kendinize ait ekranınızdan bilgilerinizi sadece siz güncelleyebilir veya silebilirsiniz.
www.livhospital.com sayfamıza üye olduktan sonra şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekmemektedir.
Sitemizi her ziyaret ettiğinizde isimsiz olarak IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır.
Site ile ilgili şikayet, öneri, bilgi içerikli taleplerinizi info@livhospital.com mail adresine iletebilirsiniz.
Liv Hospital internet sitesinde livhospital.com.tr 'den başka internet sitelerine de bağlantılar bulunabilir, medicalpark.com.tr sitemiz diğer sitelerin gizlilik ve güvenlik politikaları ile içeriklerinden sorumlu değildir.
Bu sitede bulunan bilgi veya ifadelerin (tasarımlar, resimler, logo, v.b. gibi) telif hakkı Liv Hospital’e aittir. Liv Hsopital’in izni olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz.