liv ödüllerimiz

liv hospital başarıları


Hospital Manager Dergisi’nin “Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülü” Liv Hospital’in oldu!Hospital Manager Dergisinin düzenlediği  “Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülü” Liv Hospital’ın oldu. 2013 yılında gerçekleştirdiği 10 bin kişinin tarandığı “BİLİYORUM”adlı Sosyal sorumluk Projesi ile Türkiye’de sıklıkla görülen akciğer, kolon, prostat, meme ve rahim ağzı kanseri taramaları yapıldı. Bu sayede toplumda bir farkındalık yaratmak amaçlanıyor. 
 

Liv Hospital’a “Altın Steteskop Ödülü”   2013 yılında ikincisi düzenlenen, Sağlık Bilişimi Sektör Temsilcilerinin katıldığı  “Altın Steteskop Ödülü”,  “En iyi Sağlık Bilişimi Projesi” kategorisinde Liv Hospital’ın oldu.  Ödülü Liv Hospital adına Genel Müdür Meri İstiroti aldı.
 

Liv Hospital’a Türkiye Spor Adamları ÖdüllüGeleneksel olarak düzenlenen 14. Spor adamları ödülleri sahiplerini buldu. 43 kategoride ödül dağıtılan gecede, Liv Hospital spora verdiği destek nedeniyle ödüle layık bulundu. Spor camiasından birçok önemli isim ve ünlü simanın olduğu görkemli geceye, Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti katıldı. Liv Hospital’ın tıbbi kadro ve son teknolojiyle her zaman spor ve sporcunun yanında olduğuna dikkat çeken Meri İstiroti “Bu gurur verici ödülü tüm hekim ve çalışma arkadaşlarım adına alıyorum. Spora ve sporcuya verdiğimiz destek her zaman devam edecek” dedi.   

Liv Hospital TED- Hülya Cup 2014 Senior Tenis Turnuvasına Sponsor31 Mart - 13 Nisan 2014 tarihleri arasında TED Tenis kulübünde gerçekleşen TED- Hülya Cup Senior Tenis Turnuvası’na Liv Hospital 2. kez sponsor oldu. Tenis severler ve medya mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlik son derece heyecanlı müsabakalara sahne oldu.

Hülya Avşar, TED Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kara, Doğtaş Pazarlama Direktörü Derya Ercan, Liv Hospital’den Doç. Dr. Uğur Haklar, Tosbaa Genel Müdürü Emre Beşikçi, Activar CEO’su Dr. Yaman Er’in katıldığı basın toplantısında basın mensupları ile bir araya gelindi. Gençlerin spora yönlendirilmesi ve tenisin her kesimde yaygınlaştırılabilmesi için düzenli olarak organize edilen turnuvaya Liv Hospital destek olmaya devam ediyor. 22 farklı kategoride 1.100 tenisçinin katıldığı, TED -Hülya Cup Senior Tenis Turnuvası’nın tüm gelirleri 12-18 yaş arasındaki genç, yetenekli ve dar gelirli tenisçilere burs olarak veriliyor.
 

Liv Hospital Jcı Denetiminden Hatasız Geçti

Liv Hospital en kısa sürede ve hatasız bir şekilde, sağlıkta en önemli uluslararası kalite akreditasyon belgesi olan JCI’ı alarak bir dünya rekoruna imza attı… Liv Hospital olarak 7 ay önce uluslararası arenada sağlıkta üstün hizmeti hedefleyerek kapılarımızı açtık.  Sağlıkta yüksek kalite, multidisipliner yaklaşım, üstün teknoloji ve kişiye özel misafir hizmetleriyle hedefimizi çok yüksek tuttuk ve başardık. Liv Hospital, JCI (Joint Commission International) kalite akreditasyon sertifikasını, dünyada ilk kez açıldıktan sadece 7 ay sonra, en kısa sürede ve hatasız olarak alan tek hastane oldu.  Uluslararası bir komisyon tarafından yapılan ciddi denetimlerin ardından verilen JCI Akreditasyonu Kalite Belgesi, sağlık hizmet standartlarında en üst düzey performansı simgeliyor.Liv Hospital  A’dan Z’ye Sıkı Denetimden Başarıyla Geçti  

JCI Akreditasyon Kalite Belgesi almak düşüncesi, Liv Hospital’ın henüz inşaat çalışması sırasında doğdu. Kurucu kadro ve kalite ekibi akreditasyon ile ilgili çalışmalara hızla başladı. Kısa bir süre içinde hem sağlık çalışanı kadrosu ve idari kadronun oluşturulması ile 7 Ocak’ta kapılarını açan Liv Hospital sağlık hizmeti, teknoloji ve misafir ağırlamakta  doruk noktayı hedefine koydu. Chicago'dan JCI denetimi için gelen komisyon üyeleri tarafından, yaklaşık bir hafta boyunca, hastaların değerlendirilmesi, bakımı, taburculuktan sonra bakımın sürekliliğinin sağlanması, anestezi ve cerrahi süreçlerin güvenliği, güvenli ilaç kullanımı, enfeksiyon kontrolü, hasta ve yakınlarının haklarına bağlılık, uluslararası kalite iyileştirme ve hasta güvenliği hedeflerine uyum, iletişim ve bilgi güvenliği, çalışanların  yetkinliği ve eğitimi, bina güvenliği, yönetim ve liderlik konularında denetimden hatasız olarak geçti.

Personel yönetimi, bina altyapısı ve teknik donanımı, sağlık ekipmanlarının yeterliliği ve kalibrasyonu, yangın güvenliği, acil durum hazırlıkları, hasta kayıtlarının tutulması ve hasta güvenliği, hasta ve yakınlarının bilgilendirilmesi ve eğitimi, ilaç kullanımı ve reçetelerin yazılması, kişisel hak ve gizliliklerin korunması, olası risklerin önceden önlenebilmesi ve kayıt altına alınması, enfeksiyon kontrolü ve sterilizasyonun takibi, personelin işe alınma prosedürleri ve eğitimi, asayiş ve güvenliğin işleyişi ve doğal afetlerde binanın tahliyesine kadar birçok kriter denetçiler tarafından incelendi ve Amerika’daki JCI genel yönetimine sunuldu. Kurul tarafından onaylanan sertifikamız, hedeflerini sürekli yukarıda tutan kurumumuza bir kez daha değer kazandırdı.

Yunanistan Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Turizmi Komisyonu, "Sağlıkta İnovatif Yaklaşımlar ve Sağlık Turizmine Katkıda Bulunduğu Çalışmalar" nedeniyle Liv Hospital'ı ödüle layık gördü.
Türkiye’de özel sağlık sektörü yöneticiliği, sağlık sektörünün büyümesi, modernleşmesi ile ilgili, akla ilk gelen isimlerden biri olan Meri İstiroti, Beşiktaş Rotary Kulübü Tarafından verilen “Meslekte Başarı” ödülüne layık görüldü.  25 yıldır özel sağlık sektöründe üst düzey yöneticilik yapan Meri İstiroti’ye, ödülü Beşiktaş Rotary Dönem Başkanı Fırat Diren tarafından verildi. Gecede, İstiroti Sağlık Turizminde Global Trendler konu başlıklı bir sunum da yaparak, sağlık sektöründe yeni trendlere dikkat çekti.Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmasını takiben kariyeri boyunca farklı birçok sağlık kuruluşunda üst düzey yöneticilik yapan İstiroti, Acıbadem Grubu, Dünya Göz Hastaneleri gibi yabancı sermaye alan kuruluşların yeniden yapılanmasında çalıştı. Meri İstiroti, iki yıl önce kurulduğundan bu yana,Türkiye’de A Plus hastane segmentinde dikkat çekici yeni bir marka ve yatırım olan Liv Hospital Grup Koordinatörü olarak görev yapıyor. TÜSİAD tıp turizmi alt çalışma grubunda da 2007 - Aralık 2009 tarihine kadar görev alan Meri İstiroti, DEİK Sağlık Komitesinin başkanlığını 2007 - Mart 2010 tarihleri arasında yapmıştır.  İki çocuk annesi ve aynı zamanda bir yazar olan İstiroti’nin, “30 Yaşa Mektuplar” ve “Son Söz Doktorların” adlı iki kitabı da bulunuyor.

 

Geleneksel olarak düzenlenen 14. Sporcu ödülü bulundu. Liv Hospital, spora verdiği destekle ödüllendirildi. Liv Hospital Group Koordinatörü Meri Istiroti. Liv Hospital'in her zaman hastane tarafında olduğunu belirten Meri Istiroti. Spor ve sporculara desteğimiz her zaman devam edecek.