liv haberler
Etkinlik

Transoral Endoscopic Thyroidectomy via Vestibular Approach - TOETVA

1.03.2024
Endokrin Cerrahisi Derneği ve Avrupa Endokrin Cerrahisi Derneği (European Society of Endocrine Surgeons - ESES) destekleri ile İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi ve LIV Hospital Vadistanbul Hastanesi’nde 31 Ağustos 2024 tarihinde taze donmuş kadavra üzerinde “Vestibüler yaklaşım ile Transoral Endoskopik Tiroidektomi / Transoral Endoscopic Thyroidectomy via Vestibular Approach – TOETVA” uygulamalı kadavra kursu düzenlenecektir.

Kursun resmi dili İngilizce olup, program LIV Hospital Vadistanbul Konferans Salonunda teorik eğitimi takiben İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Kadavra Laboratuarı’nda 6 adet taze donmuş kadavra istasyonunda eğitmenler eşliğinde pratik eğitimi kapsamaktadır. Her masada 3 adet kursiyer pratik uygulama yapabilecek olup, 2 de gözlemci katılımcı yer alacaktır.

Endokrin cerrahisi ve minimal invaziv cerrahi uygulamalar içerisinde en güncel yöntemlerden biri olan TOETVA tekniği ile ilgili dünyada birkaç merkezde gerçekleştirilmekte olan bu ileri düzey kursta sınırlı sayıda kontenjan bulunmaktadır. Kurs ile ilgili detaylı bilgi ve katılım koşullarına organizasyonun resmi web sayfası olan https://toetvaturkiye.org adresinden ulaşabilirsiniz.