AOSpine Eğitim Merkezi

Liv Hospital Omurga Ünitesi AOSpine Eğitim Merkezi seçildi

Liv Hospital Omurga Cerrahisi Fransa, Almanya gibi Avrupa’nın birçok ülkesinde bulunan Aospine Omurga Cerrahisi Merkezi’nin ilk yabancı fellow programına seçildi.

Titiz bir çalışmadan geçtik

Dünyada omurga cerrahisi ile uzmanlarının ileri düzeyde eğitimine yönelik çalışmalar yapan İsviçre'deki AOSpine Europe farklı ülkelerde omurga cerrahlarının yetişmesine yönelik çalışmalar yapar. Omurga cerrahisinde yetkinlikleri olan bazı merkezleri, omurga cerrahisi eğitim merkezi olarak seçer. Bütün dünyada yaygın ve oldukça kabul gören bir dernek olan AOSpine seçimlerini tarafsız ve titiz bir çalışmayla yapar. Merkez seçiminde merkezin vaka sayısı, vaka çeşitliliği, multidisipliner yaklaşım olanakları, bilimsel yayınları dikkate alınır.

Eğitim süreci nasıl işler?

Dünyanın farklı ülkelerinden omurga cerrahları özgeçmişlerini AOSpine merkezine yönlendirir. AOSpine merkezinde yapılan değerlendirmeden sonra bu kişilerin özgeçmişleri ilgili merkeze gelir. Uygun görülürse Liv Hospital Omurga Cerrahisi Kliniği’nde belirli bir dönem omurga cerrahisi eğitimine gelir.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde