Hepatoloji

Karaciğerin hepatit B ve C infeksiyonları, alkole bağlı karaciğer hastalığı, yağlı karaciğer hastalığı ve diğer metabolik hastalıklarının tanı ve tedavisi başarıyla yürütülür. Liv Hospital Gastroenteroloji Kliniği’nde değişik nedenlerle ortaya çıkabilen ileri evre karaciğer yetersizliği olan sirozun ve komplikasyonlarının tedavisi ve yakın takibi yapılır.

Gerekli olursa karaciğer iğne biyopsisi yapılır


Karaciğer hastalığının tanısında, karaciğer hasarı derecesinin ve uygulanan tedaviye cevabının belirlenmesinde çok önemi olan karaciğer iğne biyopsisi, gerekli olan hastalarımızda güvenle uygulanır. Primer ve metastatik karaciğer tümörlerinin tedavisinde kullanılan ablasyon tedavileri, Girişimsel Radyoloji Kliniğimiz ile birlikte yürütülür.
 

FİBROSCAN


Değişik nedenlere bağlı karaciğer hastalıklarında, hastalığın karaciğerde oluşturduğu hasarın derecesini ölçmede kullanılabilen bir yöntemdir. Uygulanan tedavilere cevabın değerlendirilmesinde de yardımcı olur. 
 

Hangi hastalıklarda kullanılır?

  • Kronik viral hepatitler (Hepatit B ve C)
  • Yağlı karaciğer hastalığı
  • Diğer nedenlere bağlı kronik karaciğer hastalıkları
  • Karaciğer sirozu tanı ve takibi


 

Karaciğer yağlanmasını saptıyor

Karaciğer yağlanması Fibroscan isimli ileri teknoloji cihazıyla karaciğer sertliği (esnekliği) hızlı, ağrısız ve zahmetsiz bir şekilde ultrason dalgaları kullanarak kısa sürede ölçülebilir. Fibroscan birçok karaciğer hastalığının tanısı için gereksiz karaciğer biyopsi yapılmasını engeller ve pek çok hastalıkta tedavi etkinliğini izlemede kullanılabilir. Fibroscan kullanımının en yararlı olduğu hastalıklardan biri de karaciğer yağlanmasıdır. Fibroscan ile karaciğerdeki yağlanmanın miktarı ve bununla birlikte yağlanmaya bağlı karaciğer dokusunda sertleşme olup olmadığı tespit edilebilmektedir.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde