Diş Estetiği

Diş çürükleri, diş sert dokularında (mine, dentin ve sementte) daha çok koyu (siyah kahverengi) veya opak (beyaz) renklenmelerle birlikte görülen boşluklar şeklindeki hastalıklar olarak bilinirler. Restoratif diş tedavileri, dişin ağız içinde çıplak gözle görülebilen ve dişlerin daha çok mine ve dentin kısımlarını ilgilendiren tedavilerdir.

En doğal sonuç hedeflenir

Liv Hospital Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nde dişin çürük veya harap olmuş kısımları, özel cihazlarla temizlenip uzaklaştırıldıktan sonra geriye kalan canlı ve sağlam dokular doğal dişin yapısını taklit edecek şekilde dolgu maddeleri ile restore edilerek işlem bitirilir. Daimi dolgu maddesi olarak bugüne kadar pek çok madde denenmiş ise de bugün en yaygın olarak kompozit (beyaz) materyaller kullanılır.

Bembeyaz dişler

Liv Hospital  Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nde dişlerdeki renkleşmeleri gidermek amacıyla beyazlatma tedavi uygulanır. İki tip beyazlatma uygulaması vardır (ofis tipi, ev tipi). Bu uygulamalar tek başına veya kombine olarak yapılabilir. Öncelikle diş tası temizliği ile dişlerin yüzeyindeki diş taşı, plak artıkları ve basit renkleşmeler giderilir. Daha sonra ofis tipinden diş yüzeylerine özel jeller sürülerek belirli bir süre boyunca özel ısınlar ile uygulama yapılır (uygulama süresi kişiye göre planlanır). Gerektiğinde kişinin ölçüsü alınarak özel seffaf plaklar hazırlanır (ev tipi). Hastalara klinikte uygulanan jellerin düşük içerikli olanları verilerek bu özel plaklar ile evde uygulamaya devam etmesi sağlanır. İşlem prosedürleri hastalara göre uzman hekimler tarafından planlanır.

İnley ve Onley Dolgular

Dolgu yapılabilecek yeterli diş dokusu olmadığında uygulanan tedavi yöntemleridir. Çürükten temizlenmiş dişin ölçüsü alınarak laboratuvarda hazırlanan porselen dolgulardır. Dişin sınırları ve komsu dişlerle olan temas noktaları anatomik açıdan uygun hale getirilir.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde