Robotik Cerrahi

Liv Hospital'da Robotik CerrahiGelişen teknoloji hayatın her alanını kolaylaştırırken sağlık alanında da tedavisi imkansız gibi görünen hastalıklarda çözümler getiriyor. Robotik ameliyatlar ile ulaşılabilir en iyi sonuçlar ve yüksek hasta konforu hedefleniyor. Cerrahinin geldiği en üst nokta olarak kabul edilen robotik cerrahi Liv Hospital'da pek çok ameliyatta başarı ile uygulanıyor.Liv Hospital Robotik Cerrahi Merkezinde genel cerrahi başta olmak üzere kadın hastalıkları, üroloji, kalp cerrahisi gibi branşlarda önemli ameliyatlar başarıyla gerçekleştiriliyor. 

Robotik Cerrahi Sistemi

Gelişen teknoloji hayatın her alanını kolaylaştırırken sağlık alanında da tedavisi imkansız gibi görünen hastalıklara çözümler getiriyor. İleri laparoskopik ve robotik ameliyatlar ile ulaşılabilir en iyi sonuçlar ve yüksek hasta konforu hedefleniyor. Cerrahinin geldiği en üst nokta olarak kabul edilen robotik cerrahi Liv Hospital'da pek çok ameliyatta başarı ile uygulanıyor.

Liv Hospital Robotik Cerrahi Merkezinde genel cerrahi başta olmak üzere kadın hastalıkları, üroloji, kalp cerrahisi gibi branşlarda önemli ameliyatlar başarıyla gerçekleştiriliyor. Robotik Sistem (binoküler, optik kamera ve üç robotik koldan ibaret olan) bir robotik kule ve operasyon alanının yüksek çözünürlüklü 3D görüntüsünü veren ve üç robotik kolun kontrol bölgesi olan cerrahın yönetimindeki konsoldan oluşur. Cihaz binoküler, ikili optik (sağda) aracılığıyla ellerin kontrolü için (solda) gerçek bir derinlik alanıyla birlikte 3D görüntü sağlar. Robotik Sistem; kanser, üroloji ve kalp cerrahilerde ve tüm laparoskopik ameliyatlarda kullanılıyor.

 


Robotik Cerrahi Sistemi

Robotik cerrahi sistemleri çığır açan robotik teknoloji ile cerrahların işini kolaylaştırırken hastalara da daha hızlı normal hayata dönme şansı sunuyor. Da Vinci Xi daha ince ve daha hafif kollarla cerrahi kabiliyeti arttırıyor. Geleneksel açık ameliyatlarla karşılaştırıldığında hastalar için en önemli avantajları; kısa sürede hızlı iyileşme, daha az acı, küçük kesilerle kozmetik rahatlık ve minimal kan kaybıdır.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde