Liv Hospital Vadistanbul

Check Up

Check Up Kliniği Nedir?

Liv Hospital Vadistanbul Check Up Kliniği’nde 2 uzman doktor, 1 kardiyolog, 1 diyetisyen ve 4 hemşire kadrosu ile hizmet veriliyor.
Hastanede hastaların muayeneleri tek bir merkezde gerçekleştirilip kan tahlilleri, EKG- EKO- EFOR tetkikleri, radyolojik görüntülemeleri, Kardiyoloji ve Diyetisyen muayeneleri yapılıyor.


Check Up İçinde Neler Var?

Liv Hospital Vadistanbul Check Up Kliniği’nde hastaların ihtiyaçlarına göre belirlenmiş zengin check up seçenekleri sunuluyor. Modern teknolojinin kullanıldığı Check Up Kliniği’mizde 2 hasta kabul görevlisi ve 1 hasta danışmanı hastalarımıza işlemler sırasında birebir eşlik ediyor. Kanser tarama, Covid sonrası sağlık, yaş gruplarına göre kadın, erkek ve çocuk check upları, gastronenteroloji, endokrinoloji, ileri kardiyolojik tanı, sporcu sağlığı, meme ve prostat check upları gibi pek çok check up programı bulunuyor. 

Genetik Check Up Hizmeti 

Klinikte 2 genetik uzmanı ile genetik danışmanlık ve genetik check up hizmeti de sunuluyor. 

Kanser Kan Testi ile Belli Olur mu?

Liv Hospital Vadistanbul Check Up Kliniği’nde sadece basit bir kan testi ile 50’den fazla kanserin erken teşhisi yüzde 1’den daha az bir hata ile mümkün oluyor. Kan testiyle yapılan kanser testinde, kanserli hücrelerin oluşturmuş olduğu DNA yapılarına bakarak kanser ilk evrede teşhis edilebiliyor. 
Test, klasik testlerin aksine kanserli tümörün varlığını gösteren DNA’yı baz alarak çalışıyor. Bu sayede herhangi bir belirti yokken bağırsak, karaciğer, prostat, yumurtalık kanseri gibi pek çok önemli ve ölümcül kanser türü hastalığın çok erken dönemlerinde bile yakalanabiliyor. Şimdiye kadar erken teşhisi mümkün olmayan pankreas, yemek borusu, yumurtalık, mide kanseri gibi bazı kanserleri de daha sürecin başlarında yakalama şansı doğuyor.
 

Sağlıklı Yaş Alama Kliniği Check-Up Paketleri 

65 yaş ve üstü bireylere hizmet veren Sağlıklı Yaş Alma Kliniğimiz, danışanlarımızın sağlığını düzenli aralıklarla kontrol etmek ve yaşam standartlarını yüksek tutmak adına ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerini bir araya getirdi. Sağlıklı Yaş Alma Kliniğimize başvuran danışanlarımız,  kendilerine özel hazırlanan 4 farklı check-up paketinden faydalanabilir.

Paket 1: Düşme-Kırık Riski-İdrar Problemleri

Sağlıklı Yaş Alma Kliniği – Check-up 1 paketimiz, ilerleyen yaşla birlikte daha sık görülen düşme, kırık riski ve idrar problemlerinin önlenmesini amaçlar. Paket kapsamında detaylı tetkikler gerçekleştirilir ve sonuçlar uzman hekimlerimiz tarafından değerlendirilir.
 

Sağlıklı Yaş Alma - Check-up 1 Paket İçeriği:

Kemik erimesi ve kırık riskinin değerlendirilmesi: 
Dexa, dorsolomber lateral vertebra grafisi, kan tetkiki: Bun, Kr, PTH, D vit, Ca, P, Mg, albümin, ALP, glukoz, TSH, CRP.
Düşme riskinin değerlendirilmesi:
Yürüme hızının ölçümü, postural instabilite testi, Romberg testi.
İdrar kaçırma problemlerinin değerlendirilmesi
TİT, Üriner US, Kegel egzersizlerinin öğretilmesi. Yukarıdaki kan tetkikleri
 

Paket 2:  Unutkanlık-Depresyon-Uyku Problemleri

Unutkanlık, depresyon ve uyku problemlerini kapsayan Sağlıklı Yaş Alma Kliniği – Check-up 2 paketimiz söz konusu sorunların kaynağını doğru tespit etmek adına kan tetkiki ile birlikte farklı ölçek ve testlerin uygulandığı sağlık hizmetlerini kapsar.
 

Sağlıklı Yaş Alma Kliniği - Check-up 2 Paket İçeriği: 

Mini-cog testi +Saat çizme testi uygulanması
Depresyon ölçeği uygulanması
Uyku kalitesi sorgulaması
Kan tetkiki: B12 vitamini, D vitamini, Hemogram, TSH, Ferritin.
 

Paket 3: Polifarmasi

Çoklu ilaç kullanımı anlamına gelen “polifarmasi” beraberinde çeşitli sağlık sorunlarına da sebep olabiliyor. Sağlıklı Yaş Alma Kliniği - Check-up 3 paketimiz kapsamında, kullandığınız bütün ilaçlar hekimimiz tarafından detaylı olarak incelenir; ağız kuruluğu, baş dönmesi, dengesizlik ve unutkanlık gibi yan etkiler sorgulanarak gerekli tedavi planlaması yapılır. 
 

Paket 4:  Kas Erimesi-Kas Kuvveti-Denge Problemleri

65 yaş ve üstü bireylerde ortaya çıkan kas güçsüzlüğü ve denge problemleri yaşam kalitesini bozacak ciddi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlıklı Yaş Alma Kliniği – Check-up 4 paketimiz de ilgili test ve ölçümlerle olası risklere karşı kontrolü sağlayacak sağlık hizmetlerini kapsıyor.
 

Sağlıklı Yaş Alma Kliniği – Check-up Paket 4 İçeriği:

Kas kuvveti ölçümü: El kavrama kuvvetinin dinamometre ile ölçümü 
Kas kütlesinin ölçümü: BIA ayrıntılı vücut analizi ile ölçümü
Denge ve yürüme testleri: Yürüme hızının ölçümü, postural instabilite testi, Romberg testi.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde