Meme Cerrahisi

Liv Hospital, meme kanserinde erken tanının hayati öneminden yola çıkarak mamografi, ultrasonografi, MRI uygulamalarıyla güçlü bir tanı teknolojisi kullanıyor. Liv Hospital  Meme Cerrahisi Kliniği’nde kanser olgularına ve diğer meme hastalıklarının tanı ve tedavisine multidisipliner bir bakış açısıyla yaklaşılıyor.

Meme Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

  • Liv Hospital Meme Cerrahisi Kliniği’nde meme hastalıklarının tanı ve tedavisinde meme cerrahisi, radyoloji, patoloji, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, genetik ve psikiyatri gibi farklı bölümlerden uzmanlar son teknolojik tanı ve tedavi yöntemlerini kullanarak takip ve tedaviye birlikte karar veriyor. Ayrıca meme kanseri hastalarına en uygun tedavi protokolü tümör konseyinde güncel yaklaşımlar ele alınarak belirleniyor. 
  • Hastanın genetik özellikleri, tümör özellikleri, yaşı ve cinsiyeti gibi tüm özellikleri tedavi için büyük önem taşıyor. Liv Hospital Meme Cerrahisi Kliniği’nde tüm bu özellikler göz önünde bulundurularak hastalar farklı disiplinlerden doktorlar tarafından değerlendirilerek kişiye özel tedavi protokolü uygulanıyor. Klinikte gerçekleştirilen aile taraması ile kanser riski altındaki aile bireyleri belirleniyor.
  • Liv Hospital Meme Cerrahisi Kliniği’nde ileri meme cerrahisi uygulamalarının yanı sıra radyoloji birimi işbirliğiyle tru-cut biyopsi, vakum biyopsi, ultrason ya da mamografi eşliğinde kitle işaretlenmesi ve çıkartılması gibi yöntemler hastaların klinik durumlarının gerekliliğine göre uygulanıyor.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde