Vücut Gençleştirme

Mezoterapi ile selülit tedavisi


Hem bölgesel zayıflama hem de selülit tedavisinde kullanılan mezoterapic problemli bölgelerde doğrudan deri içine ya da deri altına mikroenjeksiyon yöntemi ile yapılır. Mezoterapi uygulaması ile  boyun, karın ve göbek yağları, bel ve sırt bölgesi, uyluklar ve diz bölgesi olmak üzere vücutta pek çok bölgelerde uygulanır. Kısa sürmesi ve hızlı sonuç alınması açısından oldukça avantajlıdır. Ayrıca, enjekte edilen karışımın içeriğinde vitamin, mineral ve antioksidan olduğundan cilt de düzelme ve gençleşme sağlanır.


Lipoliz ile bölgesel zayıflama


Enjeksiyon lipoliz bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde kullanılan tedavi vücut şekillendirme uygulamaları özellikle bacaklar, kollar, kalça ve basen eritmek için kullanılır. Lipoliz ile karın, kalça, bacak dışı yanları, baldır, ayak bileği, kollar, çene altı veya vücudun diğer bölgelerine yerleşmiş, vücut kontürünü bozan fazlalıklar yok edilir ve vücut yeniden şekillenmesi sağlanır. Cildin altında biriken yağları yok edebildiği gibi aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini de arttırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini sağlar.
 

BioKavitasyon ile sıkı ve gergin bir cilt


Sadece bölgesel yağlanma üzerinde değil, aynı zamanda selülit ve cilt gevşekliği üzerinde de etkili yöntem, çevresel bir metrik azalma sağlayarak vücut yapısını yeniden şekillendirir. Jel ile ultrason uygulamasının yapıldığı ilk aşama sonrası selülit karşıtı veya sıkılaştırıcı jel kullanılarak elektroporasyon uygulanır. Son aşamada ise hücreler arası ortamda serbest kalan yağların vücuttan atılmasını hızlandıran lenfatik drenaj uygulanır.
 

Lenf Drenaj ile bölgesel zayıflama


Ödemli selülit, obezite ve doğum sonrası bakımda etkilidir. Varis damarlarını oluşturan koşullar önlenir. Liposuction sonrası ödemi azaltır. Cilt elastikiyetini arttırır. Yatak hastalarında trombozu önler. İncelme cihazları ile birlikte kullanımında olumlu sonuçlar alınmasını sağlar.
 

Trilpollar Radyofrekans çevresel incelme


Ağrısız ve kısa süreli bir bakım sunar. Cildin elastik liflerini üreten fibroplastların ısıtılmasıyla cildin anında sıkılaşmasını sağlayarak genç bir görünüm kazandırır. Metabolik aktiviteleri hızlandırır ve depolanan yağ asitlerinin boşaltılmasını sağlar. Bu sayede yağlar azalır, çevresel incelme ve selülit görünümünde azalma sağlanır.
 

Icoone ile vücut sıkılaştırma


Cildin genel gereksinimlerine uygun bir bakımın ardından spesifik kusurlara (kol iç ve dışları gibi sarkmalar, torbalanmalar, gevşek dokular) etki eden Icoone ile olumlu sonuçlar elde edilir. Kötü görünümlü selülitten kaynaklanan problemleri giderir. Yaşlanma karşıtı aksiyon, cildi yeniler ve yeniden oksijenlenme yapar. Doku elastikiyetini uyarır, cildi sıkılaştırır, kalitesini yükseltir. Çok hassas cilt bölgesinde dahi kırışıklıkları ve çizgileri hafifletir.
 

Pasif jimnastik ile zayıflama


Spordan ve egzersizden uzak yaşam sonucu olarak her geçen sürede kas yapımız daha güçsüzleşir.  Cihaz, elektro stimilasyon, yani uyarıcı akım cihazıdır. Deriyi pürüzsüzleştirir, kasları sıkılaştırır, metabolizmayı ve lenf sirkülasyonunu canlandırır. Toplanmış doku sıvısının ve suyun vücuttan atılmasını sağlar. Selülit tedavisinde kullanılır.
 

El gençleştirme


El yaşlanması esas olarak deri altı doku kaybı, deride incelme, elastikiyet kaybı ve lekelenme ile ortaya çıkar. Pek çok sorun bir arada olduğu için el yaşlanmasında en uygun yaklaşım değişik tedavi kombinasyonlarıdır. Deri altı hacim kaybı için yoğun dolgular veya hastanın kendisinden alınan yağ dokusu enjeksiyonları kullanılır. Deri elastikiyeti ve incelme için mezoterapi, PRP, kök hücre veya cilt yenileme lazerleri uygundur. Derideki güneş lekeleri ise lazer tedavisiyle giderilir.