Yüz Gençleştirme

Cool lifting


Basınçlı CO2 gazı ile istenen aktif maddelerin deriye püskürtme yöntemiyle yapılan uygulamadır. Soğuk ve basınç ile hyaluronic asit veya leke açıcı bir serum (C vitamini, kojik asit, glikolik asit) deriye penetre olur. İlk uygulamada bile sıkılaşma, parlama ve canlanma etkisi hızla ortaya çıkar.


Radyofrekans (İğneli/ İğnesiz)


İğnesiz radyofrekansta bipolar elektrik enerjisi ile dermisin ısıtılması termal etkiyle deride sıkılaşma ve gerginlik oluşturur. İğneli radyofrekansta ise deri içine giren iğneler termal etkiyle yüz ve boyunda deride sıkılaşma, kırışıklarda silinme, akne izlerinde, operasyon izlerinde ve çatlaklarda iyileşme, deri kabalığı ve kalınlığında azalma sağlayarak hem deri sarkmasında hem de deri yüzeyindeki sorunların giderilmesinde başarıyla kullanılır.
 

Medikal Cilt Bakımı (Hydrafacial)


Medikal cilt bakımı, uzman doktor gözetiminde dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya yönelik işlemlerden oluşur. Hastanın mevcut sorunlarına göre en uygun cilt bakımı programı düzenlenerek standart bakımların yerine kişiye özel cilt bakımları hazırlanmaktadır.
 

Yüz Mezoterapisi (Mezolift)


Ciltte yaşla birlikte oluşan kırışıklıklar, lekelenmeler, cilt renginde matlaşma gibi problemlerin tedavisinde problemli bölgelerin daha diri ve güzel görünmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yararlı vitamin, mineral ve aminoasit karışımları ve cilde nem ve gerginlik sağlayan hyaluronik asit ürünleri vücudun problemli bölgesindeki herhangi bir yere uygulanabilir. Zamanla yüzde sağlıklı bir görünüm elde edilir, cilde parlaklık ve canlı bir görünüm verir.
 

Peeling ve Mikrodermabrazyon


Peeling ve mikrodermabrazyon yöntemlerinden her ikisi de cildin ölü hücrelerden oluşmuş üst tabakasını soymayı amaçlar.  Cildin daha parlak ve genç görünmesine yol açar. Cildinizde hiçbir sorun yoksa bile periodik peeling veya mikrodermabrazyon uygulamalarıyla en iyi cilt bakımını yaptırmış olursunuz ve kırışıklık ve elastikiyet kaybı riskini en aza indirirsiniz.
 

PRP (Trombositten Zengin Plazma)


Cilt gençleştirme, saç dökülmesi, yara iyileşmesi, sivilce izi ve ameliyat izi tedavisi gibi pek çok alanda kullanılan PRP, kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak bir dizi işlemden geçirildikten sonra elde edilen trombositten zengin plazmanın, yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesidir. Uzman doktorların uyguladığı PRP tedavisinde ise normal şartlar altında toplanan trombositlerden daha çok miktarda hücrenin hasarlı dokusunda birikir. Böylece onarım süreci hızlı ve güçlü bir şekilde başlamış olur.
 

Dermapen uygulaması


Cilt üzerinde mikro kanallar açarak cildi iyileştirme yöntemi olan ve uzman doktorlar tarafından uygulanan Roller (Microneedling), yüz, eller, dekolte ve boyun bölgelerinde uygulanabilir. Roller tedavisi ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi veya hafifletilmesi, akne izleri ve ameliyat izlerinin scarların belirginliğinin azaltılması gibi antiaging tedavilerinde de kullanılır. İşlem, bir silindir üzerinde bulunan saç telinden daha ince mikro iğneler olan Roller cihazı ile yapılır. Cilt daha sağlıklı, parlak, canlı ve genç görünüme sahip olur.
 

Lazer tedavisi


Leke tedavisinde kulanılan lazer Picosecond ve Q-switch lazerdir. Bu lazerlerde yüksek enerjili ışık çok kısa sürede deriye uygulanır ve oluşan yüksek ısı ve şok dalgaları ile pigment parçalanır.  Picosecond ve Q-switch lazer ile dövmeler, güneş lekeleri, nevüsler (benler), efelidler (çiller), melasma, cafe-au-lait lekesi ve istenmeyen tüm lekelerden kurtulmak mümkündür. Ayrıca cilt gençleştirme amaçlı kullandığımız fraksiyonel CO2 lazer ile bazı leke ve benlerde tedavi sağlanabilir.
 

1- Cilt gençleştirme


Lazer ile cilt gençleştirme, ciltteki gözeneklerin sıkılaşması, leke tedavileri ve damarsal sorunların tedavisi yapılır. Lazer ışını cilde uygulandığında cilt altında belirli bir ısı seviyesine ulaşır ve kollajeni yeniler. Cildin genç, parlak ve gergin görünmesini sağlar. Lazer tedavileri ayrıca sivilce izlerinin yok edilmesinde ve doğum sonrası oluşan cilt çatlaklarının tedavisinde de uygulanır.  Cilt yenilemede kullandığımız lazerler fraksiyonel CO2 lazer, Nd:YAG lazer, Er:YAG lazer ve fraksiyonel lazerdir.
 

2- Damar


Damar lezyonlarında etkili olan lazerlerin başında Pulse Boya Lazer (Pulsed Dye Laser)  ve Nd:YAG lazer gelmektedir. Bu iki lazer sistemi ile tüm damar lezyonları başarıyla tedavi edilmektedir. Uygulama alanları Port wine lekesi (şarap lekesi), hemanjiomlar, akne rozase, yüz ve bacak telenjiektazileri (kılcal damar genişlemesi), kiraz anjiomlar, örümcek anjiomlar, poikiloderma, göğüs ve boyun kızarıklıklarıdır. Damar spesifik lazerler aynı zamanda skar, çatlak, psoriasis (sedef hastalığı) ve inatçı siğillerin tedavisinde de kullanılmaktadır.
 

3- Epilasyon


İstenmeyen kıllardan kurtulmak amaçlı lazer epilasyon bugün en çok kullanılan yöntemdir. Kliniğimizde epilasyon amaçlı en etkili lazer sistemleri tercih edilmektedir.
  
  

Botoks


Botoks, yüzde  mimikle oluşan dinamik kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Kırışıklılara neden olan kaslara uygulanarak mimiklerin azalmasına ve dolaysıyla kırışıklıkların azalmasına yol açar. Botoks her yaşta uygulanabilir. Genç yaşlarda kırışıklık oluşumunu önler, ileri yaşlarda mevcut kırışıklıkların kaybolmasına yol açar.
 

Botoks uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 
 • Göz çevresi kırışıklıkları
 • Alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları
 • Dudak çevresi kırışıklıkları
 • Boyun bölgesi kırışıklıkları
 • Burundan ağıza doğru inen nazolabial çizgi
 • Dudak kenarından çeneye doğru inen çizgiler
 • Yanak sarkmaları
 
 

Dolgu


Zamana bağlı yıpranma sonucu ciltte oluşan hacim kaybı, en sık göz ve ağız çevresinde, çene ve yanak çizgisinde, yanaklarda ve dudak kenarlarında ortaya çıkar. Dolgu uygulamaları ile yaşla birlikte oluşan bu çizgilenme ve kırışıklıklar kolayca giderilir. Dolgu uygulama işleminden sonra etki hemen görülür.
 

Dolgu uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 
 • Alın çizgilerini azaltmak
 • Kaş arasındaki çizgileri azaltmak
 • Ağız etrafındaki kırışıklıkları düzeltmek
 • Nasolabial çizgileri (Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık) düzeltmek
 • Ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıkları azaltmak
 • Kaşa şekil vermek
 • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
 • Dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması, asimetrik dudakların düzeltilmesi
 • Yüz kontürünün düzeltmek, çene kemiğini belirginleştirmek
 • Çeneyi öne çıkarmak ve belirginleştirmek
 • Yüzde yaşa bağlı hacim kaybı olan bölgeleri düzeltmek
 • Gözaltı çukurları ve morlukları gidermek
  
  

Gıdı esteğinde ameliyatsız yöntem: Lazer Lipoliz


Birikmiş ve diyetle bir türlü eritilemeyen yağlar, lazer lipoliz ile vücuttan atılır. Bu yöntem, cildin altında biriken yağları yok edebildiği gibi aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini de arttırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini sağlıyor. Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde kullanılan bir tedavi olan lazer lipoliz; vücut şekillendirme uygulamalarında oldukça yenilikçi bir uygulamadır. Lazer Lipoliz ile yağ hücreleri lazer enerjisi ile fonksiyon göremeyip parçalanıyor ve vücuttan atılır. Lazer enerjisi aynı zamanda alt deriyi etkileyerek kollajen ve elastik lifleri uyarır. Lazer Lipoliz belirli bir bölgede aşırı toplanmış yağın kanül adı verilen küçük bir tüp içinde yerleştirilmiş özel bir lazer fiberi ile yağın eritilmesi işlemidir. Bu işlem, genellikle küçük alanlar için tavsiye edilmesine rağmen geleneksel liposuction ile aynı düzeyde avantajlar sunarak kısa sürede sosyal yaşama dönüş sağlar. Özellikle çene altında gıdı olarak tanımlanan bölgenin düzeltilmesinde ve boyun hatlarının yeniden oluşturulmasında en popüler yöntemdir.
 
 

Lazer Lipolizle Gıdı Estetiği


Kadınlarda yaş, erkeklerde ise kilo problemi gıdı sarkmasına yol açar. Çeneye paralel olan ve karşıdan bakıldığında düz ve belirgin bir çene hattı olması gereken gıdı bölgesindeki sarkma, bütün yüz algısını olumsuz yönde değiştirir, yaşlı görünüme sebep olur. Gıdı estetiği işlemi; hastayı korkutacak, kaygılandıracak bir işlem değildir, lokal anestezi uygulanır. Gıdı bölgesinde 1 veya 2, 1-2 mm’lik deliklerden girilerek kanül içine yerleştirilmiş lazerle yağlar tek seansta tamamen eritilir ve cilt sıkılaştırılır. Aynı gün içinde taburcu edilir.