Kanser

Dünyada ve Türkiye’de kalp damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alan ölüm sebebi kanser ve giderek yaygınlaşıyor. Toplumun büyük sağlık sorunları arasında yer alan kansere bağlı ölümler, kalp damar hastalıklarından dolayı gerçekleşen ölümlerin önüne geçti. Büyük oranda çevresel etkilerden oluşan bir hastalık olan kanserden korunmak için erken tanı büyük önem taşıyor.

Bütünsel yaklaşım

Liv Hospital kanser vakaları multidisipliner bir bakış açısıyla ele alınıyor. Hastalar farklı disiplinlerden doktorlar tarafından muayene ediliyor. Ortak bir tedavi protokolü uygulanıyor. Böylece hastanın tedavisine bütünsel bir anlayışla yaklaşılıyor.


Tarama testleri çok önemli

Kanser riski olanların umutsuzluğa düşmesine gerek yok. Çünkü erken teşhisle başarılı sonuçlar elde etmek mümkün. Yapılacak en önemli şeylerden biri ise tarama programlarına katılarak kanseri erken saptamak. Ailenizde meme, yumurtalık, prostat, kolon, habis melanom gibi kanserlerden biri varsa siz de genetik olarak risk altında olabilirsiniz. Bu yüzden düzenli kontroller yaptırmak şart.


Deneyimli uzman kadro ve üstün teknoloji

Liv Hospital kanserde erken tanının hayati öneminden yola çıkarak güçlü bir tanı teknolojisi kullanıyor. Alanında uzman tecrübeli cerrahlar, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, psikoloji gibi farklı bölümlerinden uzmanlar son teknolojik tedavi yöntemlerini kullanarak tedaviye birlikte karar veriyor. Ayrıca hastaya en uygun tedavi protokolü, Tümör Konseyi’nde de güncel yaklaşımlar ele alarak belirleniyor.


Kişiselleştirilmiş Kanser Tedavisi

Hastanın genetik özellikleri, tümör özellikleri, yaşı ve cinsiyeti gibi tüm özellikleri tedavi için büyük önem taşıyor. Liv Hospital hasta tüm bu özellikler göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor ve kişiye özel tedavi protokolü uygulanıyor. Liv Hospital bireyselleştirilmiş kanser tedavisi ile kişiye özel tedavi yaklaşımı benimseniyor. Genetik araştırmalar, kanser tedavisinde en önemli katkıyı sağlıyor. Liv Hospital önleyici tıp hizmetiyle kişilerin gen haritasını çıkararak erken müdahaleyi hedefliyor.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde