Bel Ağrısı

Bel Ağrısı


Bel fıtığına bağlı bel ve bacağa vuran ağrısı olan hastaların ağrısı fizik tedaviye rağmen geçmeyebilir. Liv Hospital Ağrı Kliniği’nde bu hastalarda fıtık nedeniyle etkilenen ve ağrının nedeni olduğu kabul edilen bacağa giden sinirler üzerine pulse modunda radyofrekans akımı uygulanır. Radyofrekans akımı, sinirin işleyişini değiştirerek ağrıyı yok eder. Bu tedavi modalitesinin etki süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişir.


 

Radyofrekans akımı ile ağrıya son


Bel ağrısının diğer nedeni ise beldeki facet eklemlerin kireçlenmesidir. Daha çok bel bölgesinde ağrı hissedilir. Özellikle sabah kalkıldığında başlayan ağrı, gün içinde azalır; uzun süre ayakta kalındığında tekrar artar. Facet eklemleri besleyen sinir üzerine uygulanan pulsed radyofrekans akımı ile ağrı sonlandırılır.

 

Kronikleşmeden tedavisi yapılmalı


Ağrı aslında organizmayı korumak için çok önemlidir. Zarar verici hareketlerden, maddelerden, kaçınmamızı sağlar. Ama ağrı tedavi edilmediği takdirde kişinin yaşamını alt üst eden en önemli şey haline gelir. Bu nedenle ağrı başladığı andan itibaren nedeni araştırılmalı ve kronikleşme sürecine geçmeden tedavisi yapılmalıdır.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde