Damar Cerrahisi ve Varis Tedavisi

Damar cerrahisi, kan damarlarındaki sorunları değerlendiren ve tedavi eden bir cerrahi uzmanlık alanıdır. Damar cerrahisi, genellikle arterler ve venler olmak üzere kan damarları üzerindeki çeşitli hastalıkları ve durumları içerir. Varis tedavisi de damar cerrahisi kapsamında değerlendirilen bir konudur. Liv Hospital Damar Cerrahisi Kliniği damar hastalıklarına bağlı yaraların tedavisi için son teknolojik yöntemler ve alanında uzman doktorlarla tedavi sunuyor.

Damar Cerrahisi ve Varis Tedavisi

Damar cerrahisi, damar hastalıkları ile ilgilenen cerrahi bir uzmanlık alanıdır. Damar cerrahları, atardamarlar, toplardamarlar ve lenfatik damarlar gibi tüm damarlarla ilgili sorunları tedavi eder. Varis, toplardamarların genişlemesidir. Günümüzde özellikle kadınların en büyük problemlerinden biri olan varis, hem estetik görünüm hem de yarattığı ağrı ve şişkinlik nedeniyle tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık.

Tıp dünyasında varis tedavisi için kullanılan pek çok yöntem var. Açık cerrahi ameliyatı, lazer tedavisi, radyofrekans ablasyon, köpük tedavisi bu hastalık için kullanılan tedavilerin başında geliyor. Liv Hospital Damar Cerrahisi Kliniği tüm bu yöntemleri kullanarak hastalarına hizmet veriyor.

Diyabetik Ayaklar

Diyabetik enfeksiyonların en önemli nedeni atar damar hastalıkları ve sinir hasarıdır. Şeker hastalarının birçoğunda görülebilen diyabete bağlı ayak yaralarında Liv Hospital Damar Cerrahisi Kliniği hem cerrahi operasyonlar hem de Rejeneratif Tıp ile işbirliği yaparak alternatif tedavi yöntemlerini hastalarına sunuyor.

Anevrizma

Anevrizmalar, aort veya diğer atardamarların balonlaşması olarak tanımlanıyor. Hastalığın en kötü yanı ise bir anevrizma hastasının herhangi bir rahatsızlık hissetmemesidir. Bu yüzden de kişi anevrizma hastası olduğunu fark edemiyor. Ancak hastalık tedavi edilmezse iç kanamayla ve hatta ölümle sonuçlanan bir süreç yaşanıyor. Bu sinsi hastalığın kontrol altında tutulması için 60 yaşın üzerinde olan ve sigara içen erkeklerin mutlaka ultrason çektirmesi gerekiyor.

Periferik Arter Hastalığı

Bacaklara veya kollara giden damarlarda meydana gelen tıkanma sonucu ortaya çıkan Periferik Arter Hastalığı, çok sık görülen bir tablodur. Yaş arttıkça görülme oranı sıklaşan bu hastalık, tedavi edilmediğinde felç vakalarına neden olur. Liv Hospital Damar Cerrahisi Kliniği, hastalığı tomografi gerektirmeyen ve kısa sürede tamamlanan bir yöntemle tanı olanağı sunuyor.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde