Vajinal Estetik

Cinsel organın estetik görüntüsünden memnun olması kadının özgüveninin artmasına, kendini iyi hissetmesine, cinsel ilişkiden daha çok zevk almasına yardımcı olur. Bu nedenle genital estetik operasyonları (labial (genital dudak) estetiği, vajina daraltma)ile kadınların cinsel mutluluğa ulaşmasını sağlar.
 
Genital estetik ameliyat sonrası kadınların özgüvenleri artar, ilişkide daha rahat olurlar, ilişkiden daha fazla haz alırlar ve buna paralel orgazm sayıları artar daha kolay orgazm olurlar.
Ameliyatlarda kendinden eriyen dikişler kullanıldığı için ameliyat sonrası iz kalmaz. Dikiş alınmaz. Hiçbir iz kalmadığı için, ameliyat olduğunuzu anlamaz. Bu tip ameliyatlar, hamile kalmanız, doğum yapmanız açısından herhangi bir riski taşımaz.
 
Genital bölge, utanma duygusu, tabu, ayıp, günah gibi düşüncelerle hep geri plana itilmiştir. Günümüzde kadınlar kendi vücutlarını ve güzelliği bir bütün olarak algılamaktadır. Cinselliğe bakışın değiştiği, genişlediği günümüzde cinsel organların estetiği çok önemlidir.

Vajinal daraltma işlemleri kadın cinsel mutluluğunu sağladığı için çok tercih edilmektedir.
 
Genital estetik ameliyatları evli, bekar, doğum yapmış ya da yapmamış, bakire olan veya olmayan tüm kadınlarda güvenle yapılan ameliyatlardandır. Genital organların olgunlaşması ve gelişimini tamamlaması 20 yaş civarında olmaktadır. Bu sebeple genital estetik ameliyatlar 20 yaşından önce yapılmamalıdır. 20 yaşından sonra her yaşta yapılabilir, üst yaş sınırı yoktur. Kadının ihtiyaç duyduğu her an yapılabilir. Başka ameliyatlarla aynı seansta yapılabilir.
 
Kadınların cinselliğe bakış açısını etkileyen birçok faktör vardır. Özellikle genital bölgenin görüntüsünden memnun olmama, cinsel ilişkiden yeterince haz alamama, kadınların psikolojik olarak kendinden emin olmaması nedeniyle bilinçaltında yer edinmiş tüm sorunlar, çiftler arasındaki iletişimi etkilemektedir. Evliliklerin yıkılmasında çok önemli bir konudur.
Bu nedenle sağlıklı cinsel hayat cinsel mutluluk evlilikleri kurtarabilir.
 

Hangi nedenlerle vajinal daraltma gereklidir?

 • Gebeliklere ve doğumlara bağlı vajinanın bollaşması, genişlemesi,
 • Vajinadan gaz çıkarır gibi ses gelmesi,
 • Vajina darlığı,
 • Doğum nedeniyle oluşan yırtıklar,
 • Vajina bölgesindeki doğuştan gelen anormallikler,
 • Kızlık zarı sorunları; kızlık zarı yırtılması, kızlık zarı darlığı gibi problemler
 • İdrar torbası sarkması ve buna bağlı sık idrara gitme isteği, idrar yaptıktan kısa bir süre sonra tekrar idrara sıkışık hissetme, idrarını tam yapamama hissi, idrar kaçırma gibi idrar yapmayla ilgili problemler
 • Büyük abdest torbasının sarkması ile oluşan kabızlık, vajinada dolgunluk hissi, ele dolgunluk gelmesi, elle vajinaya baskı yaparak büyük abdesti boşaltma istemi.
Genital estetik ameliyat yaptırmış kadınların özgüvenleri artar, ilişkide daha rahat olurlar, ilişkiden haz alma artar ve buna paralel orgazm sayıları artar, daha kolay orgazm olurlar.

Ameliyatlarda kendinden eriyen dikişler kullanıldığı için ameliyat sonrası iz kalmaz. Dikiş aldırmaya gerek yoktur. Ameliyat olduğunuzu anlaşılamaz. Bu tip ameliyatlar, hamile kalmanız, doğum yapmanız açısından herhangi bir riski taşımaz. Her cerrahi operasyonda karşılaşılabilen kanama, enfeksiyon ya da ödem bu ameliyatlarda da olabilir. Fakat hijyene dikkat edildiği, gerekli bakım yapıldığı takdirde son derece nadirdir. Yara iyileşmesi 4 - 6 hafta arasında olacağından hiçbir iz kalmaması ve ameliyat olduğunuzun anlaşılmaması için evlenmeden 2 ay önce genital estetik ameliyatı yaptırmanız önerilir. Yara iyileşmeniz tamamlanana kadar cinsel ilişki kısıtlanır. Bu yaklaşık 40 gün kadar bir süredir.
 

Labia (Genital Dudak) Estetik

Her kadın kendini her açıdan güzel hissetmek ister. Özgüvenli ve sağlıklı hissetmek ve vücudundan emin olmak ister. Vücudunda beğenmediği kısımlar olan bir kadın bunun düzeltilmesi için arayışlara girer. Genital estetik ameliyat yaptırmış kadınların özgüvenleri artmakta, ilişkide daha rahat oldukları için ilişkiden haz alma artışı olmakta ve buna paralel orgazm sayıları artarken daha kolay orgazm oldukları bilinmektedir.
 
Genital bölge, bu arayışlarda günümüze kadar gerek utanma duygusu gerek konuyu tabu olarak kabul etmek, ayıp, günah gibi düşüncelerle hep geri plana itilmiştir. Günümüzde kadınlar kendi vücutlarını daha iyi tanımakta, tabularından kurtulmakta ve güzelliği bir bütün olarak algılamaktadır. Cinselliğe bakışın değiştiği, genişlediği günümüzde cinsel organların estetiği giderek daha önemli hale gelmiştir ve kadınlar bu sorunlarının çözümleri için arayışa geçmişlerdir.

Labia estetik (genital dudak küçültme) ameliyatlarının bakirelere yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Genellikle genç kızlarda asimetri görülebilmektedir. Kızlık zarı iç dudaklardan 3 - 4 cm içeride olduğu için ameliyat kızlık zarına asla zarar vermez. Kadının hamile kalmasına, normal doğum yapmasına da engel değildir. Doğum yapmış ya da yapmamış kadınlara da cinsel hazzı arttırmak amaçlı vajina daraltıcı ameliyatlar yapılabilir.
 
Labial Estetik Ameliyatı;
 • İç dudakların normalden çok daha büyük olması, sarkıklığı, asimetrik görüntüsü,
 • Büyük ve sarkık olan iç dudakların ilişki esnasında vajen içine girmesi nedeniyle sürtünme ve tahrişe bağlı ağrı ve acı,
 • Büyük ve sarkık olan iç dudakların aktif spor yapan kadınlarda sürtünmesi nedeniyle tahriş ve acı,
 • Cinsel organın estetik görüntüsünün iyileştirmek kadının özgüveninin artmasına, kendini iyi hissetmesine, cinsel ilişkiden daha çok zevk almasına yardımcı olur. Bu nedenle genital estetik operasyonları (labioplasti, vajina daraltma)ile kadınların mutsuzluğuna yol açan önemli bir sorun çözülmüş olur.
Genital bölgenizde hissettiğiniz olumsuz düşüncelerinizi jinekoloğunuzla utanmadan, sıkılmadan konuşabilmelisiniz. Unutmayın, jinekologlar bu konu için eğitim almış ve bu konuda size yardımcı olmak için çalışan hekimlerdir. Bu konuda tecrübeli bir hekimin yapacağı  müdahale ve ameliyatlarla genital bölgenizde şikayetçi olduğunuz sorunlar düzeltilebilir.

Bu ve bu gibi sorunlarla hastaneye başvurduğunuz durumlarda başvuru sebebiniz ve size ait tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında tümüyle gizli tutulacaktır. Hasta mahremiyeti gereği üçüncü şahıslara şikayetiniz, hastalığınız ve tedaviniz konusunda kesinlikle bilgi verilmez.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde