Nefroloji

Liv Hospital Nefroloji Kliniği’nde yüksek teknolojiye sahip cihazlar kullanılarak hipertansiyon, nefrit, kronik böbrek hastalığı, akut böbrek yetmezliği, idrarda kanama, idrarla protein kaybı ve kistik böbrek hastalıkları gibi sorunlar başarılı ile takip ve tedavi edilmektedir.

Uzman ve tecrübeli hekimler

Liv Hospital Nefroloji Kliniği’nde nefroloji pratiğinde önemli olan tüm işlemler ve tedaviler yapılmaktadır. Böbrek nakli yapılmış veya sürekli diyaliz tedavisi alan hastaların her türlü sorunlarına çözüm üretme olanakları mevcuttur. Ayrıca kronik diyaliz hastalarına veya acil diyaliz gerektiren hastalara 24 saat süre ile geçici hemodiyaliz hizmeti verilmektedir. Kronik diyaliz ve organ nakli gereken hastalar ise her türlü hazırlıkları yapıldıktan sonra ilgili merkezlere yönlendirilmektedir. Hemodiyaliz makineleri en son teknolojiye sahip olup hastaya özel tedavi düzenlenmektedir. Hemodiyaliz için gereken kateterler yoğun bakımda uzman doktorlar tarafından takılmaktadır.
 

Böbrek taşları, tümörleri ve idrar yollarında tıkanma

Nefroloji, böbreğin görev ve hastalıklarını inceleyen, tedavilerini yapan, diyaliz ve böbrek nakli ile ilgilenen tıp alanıdır. Böbrek yetmezliği, böbreğin iltihabı (nefrit), polikistik böbrek hastalığı ve yüksek tansiyon nefrolojide sık karşılaşılan hastalıklardır. Böbrek taşları, böbrek tümörleri ve idrar yollarında tıkanma, ürolojinin ilgi alanındadır. Böbrekle ilgili tüm cerrahi işlemler üroloji kilniği tarafından yapılır.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde