Gama Kamera

Liv Hospital Nükleer Tıp Kliniği'nde bulunan çift dedektörlü gama kamera sistemi ile kardiyovasküler sistem, iskelet sistemi, tiroit, paratiroit ve diğer endokrin organlar, genito-üriner sistem, gastrointestinal sistem, pulmoner sistem, santral sinir sistemi, enfeksiyon ve inflamasyon görüntülemeleri yapılıyor. Planar görüntülemelerle tüm sistemlerin fonksiyonları incelenebilirken, SPECT-CT füzyon tekniği ile fonksiyonel ve anatomik detayların elde edildiği tomografik data oluşturuluyor.


 

Maksimum konfor

Gama kamera cihazı en son HD dedektör teknolojisi ile üstün ve tutarlı bir görüntü kalitesi sunuyor. Ultra ince görüntüleme paleti ile hasta yatağının kullanılması kolay ve hasta için maksimum konforu sağlayacak yapıdadır. Bu palet detektörün hastaya yakın konumlanmasına olanak sağlıyor; atenüasyonu azaltıyor. Kol ve baş desteği, mekanizmaları maksimum hasta konforu ile konumlandırmayı kolaylaştırıyor.
 

Ayrıntılı görüntüleme


Otomatik vücut kontürleme özelliği tüm vücut ve SPECT görüntülemesinde en iyi çözünürlüğü sağlamak için dedektör ile hasta arasındaki mesafeyi en aza indirir. Cihazın çok yönlülüğünü tamamlamak için dedektör kafaları iç ve dış açı dahil, çok çeşitli konumlara kolaylıkla döner. Genel amaçlı, kardiyoloji, onkoloji ve nöroloji çalışmaları için ayrıntılı görüntüleme pozisyonları sunar.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde