Saç Kaybını Engelleyin

Liv Hospital Tıbbi Onkoloji Kliniklerinde kullanılan özel başlıklar; kemoterapiye bağlı saç kaybını azaltma avantajı sağlıyor.

Avantajları nelerdir?

Soğutma yöntemi, saç derisindeki kan damarlarının büzüşmesine sebep olur. Böylece saç köklerine ulaşan ilaç miktarını azaltır.
Saç derisi sıcaklığı düştüğünde, saç hücreleri ilaçların daha azını absorbe eder. Bu da sonuç olarak ilaç konsantrasyonunun azaltılabileceği anlamına gelir.
Saç derisini soğutmak ilacın etkinliğini azaltabilir ve böylece onun saç kökleri üzerindeki etkileşimi de azalır.
Bu mekanizmalar sitotoksik ilaçların saç folikülleri üzerinde uyguladığı etkiyi ve sonuç olarak saç kaybını azaltır. DigniCap™ sistemi kullanılarak yapılan tedavi, kanseri tedavi etmek için kullanılan ilaçlar vücuda enjekte edilirken uygulanır. Saç derisindeki sıcaklık ölçülür ve soğutma buna göre ayarlanır. Hasta, kafasına soğutulmuş silikon bir başlık giyer. Soğutucu sıvı, DigniCap™’in hava koşullandırma ünite sistemi aracılığıyla silikon başlık boyunca dolaşır.
 

Saç kaybı halinde

Aşırı miktarda saç kaybı varsa ya da saçsız bölgeler oluşmuşsa; saç derisi soğutma tedavisine devam edilmesi, ilerleyen kemoterapi döngüleri sırasında tekrar büyümeyi korumak adına faydalı olmaktadır. Başlangıçta saç kaybı yaşayan birçok hasta, saç derisi soğutma tedavisi ile normal saç büyümesi yaşamaktadır.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde