Home Icon
Arrow
Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme

Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme

Kök hücrelerin izole edilip kişiye tedavi amacıyla geri verilmesi son yıllarda tıpta yaşanan en büyük ilerlemelerden biridir.
Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme

Kök hücreler henüz olgunlaşmasını tamamlamamış, uygun ortamlarda ve uygun şekilde uyarıldığında ihtiyaç duyulan her türlü hücreye dönüşebilen ana hücrelerdir. Kök hücreler kendini yenilebilme, sınırsız bölünme ve çoğalma kapasitesine sahiptir. Kök hücrelerin izole edilip kişiye tedavi amacıyla geri verilmesi son yıllarda tıpta yaşanan en büyük ilerlemelerden biridir. Kök hücrelerin medikal kullanımı pek çok hastalığın tedavisinde önemli bir rol almakla beraber estetik tedaviler sözkonusu olduğunda da mucizevi sonuçlar yaratıyor. Yüz gençleştirme konusunda da kök hücrelerin cilde enjekte edilmesi, cilt elastikiyetini arıtrabilir, kırışıklıkları azaltabilir ve genel olarak gençleşme etkisi sağlayabilir.

Liv Hospital'de Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme

Liv Hospital sofistike kök hücre laboratuvarı ile, kişiden alınan 250 cc yağ dokusundan; yani kişinin kendisinden kök hücreler elde edilir. Liv Hospital'ın uzman ekibi, bu yenilikçi tedaviyi hastaların ihtiyaçlarına ve estetik hedeflerine uygun şekilde uygulayarak doğal ve kalıcı sonuçlar elde etmeyi amaçlar.

Cilt Gençleştirme

Kök hücreler, estetik cerrahide özellikle yüz ve el bölgesinde cilt gençleştirme ve dolgu amaçlı kullanılır. Kök hücre enjekte edilen bölgelerde hızla iyileşme sağlanırken, damarlanma artışı, kolajen ve elastin lif sentezi, cilt kalınlığının artması gibi etkilerle tazelenme ve gençleşme elde edilir.

Alerji Yapmaz

Bu işlemler yapılırken duruma göre kök hücreleri yağ dokusu ile karıştırılabilir ya da izole olarak enjekte edilebilir. Günümüzde pek çok madde dolgu amaçlı kullanılıyor. Ancak dolgu ya da cilt gençleştirme amacıyla kök hücre kullanılması bu işin en ileri noktasıdır. Çünkü hem gençleşmeyi ve iyileşmeyi sağlayacak hücreleri arzu edilen bölgeye doğrudan verilir hem de kişinin kendinden üretildiği için alerji yapmayan ve yan etki göstermeyen bir malzeme kullanılmış olunur.

Şekil Bozukluklarında da Kullanılır

Estetik amaçlı kullanımı dışında kök hücreler; iyileşmeyen yaraların tedavisinde (diyabetik ayak, venöz ülser, burger hastalığı), yanık ve yanık izlerinin tedavisinde, deformite ve şekil bozukluklarında dolgu amaçlı olarak kullanılır.