liv sağlık köşesi

Gülümsemeniz En Değerli Mücevheriniz

Oluşturma Tarihi: 03.06.2022 15:08 | Son Güncelleme: 03.06.2022 15:08

Genel Bakış

Kış aylarının geçip önce bahara sonra yaza merhaba dediğimiz günlerdeyiz.Molaya, dinlenmeye, eğlenmeye ihtiyacımız var ve daha verimli çalışabilmek üretebilmek için tatil hepimizin hakkı. Elbette mevsim tanımaması gereken ağız diş sağlığı konusundaki hassasiyetimizi biraz daha motive etmek için bu geçişi fırsat kabul ederek bilgilerimizi tazeleyebiliriz. İhmal edilmiş kontrollerimizi diş hekimimizi ziyaret ederek yaptırabiliriz.Ağız diş sağlığı kişisel bakım rutinlerimizin olmazsa olmaz bir bileşenidir. Periyodik zamanı geldi ise ya da uzun zamandır diş hekimimizi görmediysek, bir kontrol muayenesi tatil öncesi öneririm. Başlamış ancak henüz belirti vermeyen sorunlar oluşmuş ise yolculuk öncesi belirlenip çözülmesi, tatilde sıkıntı yaşamamanız için önemlidir.
Ayrıca diş taşı temizliği herkesin altı ayda bir yaptırması gereken rutin bir işlemdir. Dişetlerinde istenmeyen birikimler ağız kokusuna, dişetlerinde kanamalara neden olmaktadır. Günlük yaşam kalitenizi bozabilecek bu sıkıntılı halleri bir saatlik bir işlemle ekarte edebilirsiniz.
Diş beyazlatma işlemi ise yaza hazırlık bakımınız içinde neden olmasın? Her zaman söylerim; gülmeyi ciddiye alın.
Tatil, yolculuk, yeni tanışıklıklar çok değerli zaman dilimleridir ve yönetebileceğiniz sağlık durumlarının rahatınızı kaçımasını önleyebilirsiniz.
Sıcak bir gülümseme evrensel bir dildir. Yaratacağı iyi şeyleri bazen hayal bile edemeyiz. Barış bir gülümsemeyle başlar. Huzuru, sevgiyi, coşkuyu, neşeyi, sağlığı nice iyi şeyleri içerir. Sınırı olmayan bir güçtür aslında gülümsemek. Gülüşü saklamadan hayata gülmek gerek. En büyük güzellik sağlıktır. Sağlıklı bir gülüş herkes için önemli ve değerlidir.
Ağız ve diş sağlığında estetik ve sağlık ayrılmaz bir bütündür.Sağlıklı bir ağıza ve özgür bir gülüşe sahip olmak, günümüz koşullarında ne kadar da kolay aslında. Ağız ve diş sağlığının tüm beden sağlığını etkileyen çok önemli bir alan olduğunu da unutmayarak, kaç yaşında olursak olalım diş hekimimizin onayıyla her türlü iyileştirici uygulamayı yaptırabiliriz.
Kontrol muayeneniz yapıldıktan sonra, dişlerinizin durumunu hekiminizin onayladığı koşullarda bir saatlik bir uygulama ile klinik koşullarında diş beyazlatma yapılabilmektedir. Uygulama hakkında detaylı bilgiyi hekiminiz verecek, sorularınızı yanıtlayacaktır.
Ve, yine ağız diş sağlığınız açısından; asitli içecek, karbonhidrat içeriği yüksek keyifli yiyecek içecek tüketimine dikkat!
Neşeli, uzun sohbetli eğlenceli yaz geceleri sonrası uykuya geçmeden hijyen rutinimizi ihmal etmeyelim.
Bazı yaz spor ve aktivitelerinde olabilecek yaralanmalar içinde ağız, diş travmaları önemli yer tutmaktadır. 
Dikkatli olmanızı ve tatil yaptığınız bölgede acil durumda başvurabileceğiniz bir kliniği belirlemenizi de öneririm. Su hem genel sağlık hem de ağız sağlığı için çok önemlidir, unutmayalım. Sağlıklı, keyifli, güzel anılar biriktirebileceğiniz bir tatil dileklerimle.
Liv Hospital Ankara Hastanesi Ağız Diş Sağlığı Kliniği olarak, ağız sağlığınızla ilgili kişisel profilinizi belirlemek, mevcut durumda ihtiyacınız olan tedavileri uygulamak, ve tatilinizi daha mutlu, sağlıklı geçirmenizi sağlamak için buradayız.

* Bu içeriğin geliştirilmesinde Liv Hospital Yayın Kurulu katkı sağlamıştır.
* Web sitemizdeki içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz. Sayfa içeriğinde Liv Hospital'da tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir.

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde