Nöro Check-Up

Nöro check-up, sinir sisteminizi kapsamlı bir şekilde değerlendirmek için yapılan bir sağlık taramasıdır. Beyninizi, omurilik sinirlerinizi ve periferik sinirlerinizi içerir. Nöro check-up, sinir sisteminizde herhangi bir anormallik veya potansiyel sorunu erkenden tespit etmek için tasarlanmıştır. Bu, zamanında teşhis ve tedavi yapılmasına olanak tanır.

Liv Hospital'de Nöro Check Up

Bedenin diğer kısımları gibi sinir sistemi de yaşlanma ile birlikte bazı fonksiyonları yerine getirmekte zorlanır. Bazı nörolojik hastalıkların tanısı ise ancak hastalık ilerlediğinde yapılabilir. Nöro Check Up'ın amacı, sinir sistemindeki olası aksaklıkları erken tanımak ve önlem / tedavi seçeneklerini belirlemektir. Sinir sistemi ile ilgili bir hastalığı olsun olmasın 50 yaş üstündeki bireylerin ayrıntılı nörolojik / nöroradyolojik ve nöroşirürjikal değerlendirilmesi için dizayn edilmiştir. Nöro Check Up bir günde sonuçlandırılır.
  • Beyin kanaması ve felç önlenebilir bir hastalıktır.
  • Erken tanı konulması halinde beyin tümörleri çok başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Bu nedenle, beyin check up’ı büyük önem taşıyor. Liv Hospital Beyin Kanaması ve Beyin Tümörü Tarama Programı Liv Hospital’da alanında uzman beyin, sinir cerrahları ve nöroloji uzmanlarınca ileri görüntüleme teknikleri kullanılarak kapsamlı bir şekilde yapılıyor.

Beyin Kanaması ve Beyin Tümörü Tarama ve Koruma Programı

Beyin hastalıkları gittikçe artan sıklıkla görülüyor. Bu hastalıkların bazıları verdiği belirtiyle kolayca fark edilebilirken, bazıları da yıllarca belirti vermeden kalabiliyor.

Beyin hastalıklarını yapısal ve fonksiyonel olmak üzere 2 grupta değerlendiriliyor. Alzheimer ve Parkinson hastalığının bulguları kolayca tanınıyor. Ancak, beyin tümörü veya beyin-boyun damar hastalıkları ve buna bağlı olarak gelişebilen anevrizma (beyin kanaması) gibi bazı yapısal hastalılar belirti verinceye kadar yıllarca fark edilemiyor. Belirti verdiklerinde de, ortaya çıkan tablo ölüm veya felç olabilir. Ciddi sonuçlara yol açabilen yapısal hastalıklarda erken teşhis amacıyla beyin check-up yaptırmak büyük önem taşıyor. Özellikle ailesinde beyin tümörü, beyin kanaması veya felç gibi hikayesi olan kişiler, şiddetli baş ağrısı çekenler öncelikli risk grubunda yer alıyor. Beyin damar hastalıkları ve tümörlerinin tedavisinde erken tanı çok büyük önem taşıyor.

Liv Hospital Beyin Kanaması ve Beyin Tümörü Tarama Programı ile 30 yaş üstü programa başvuranlara detaylı bir nörolojik muayene yapılmasını takiben yaş ve risk grubuna göre uygun görüntüleme yöntemleriyle inceleme yapılıyor.