Radyasyon Onkolojisi

Radyoterapi tedavisi ile kanser hücrelerinin ortadan kaldırılması amaçlanır. Tüm kanser hastalarının yüzde 70’i tedavinin herhangi bir aşamasında radyoterapiye gereksinim duyar.


 

Bireyselleştirilmiş kanser tedavisi

Liv Hospital Ulus Radyasyon Onkolojisi Kliniği'nde bireyselleştirilmiş kanser tedavisi ile kişiye özel tedavi yaklaşımı benimseniyor. Radyoterapi yöntemi, kanser tedavisinde tek başına uygulanabildiği gibi cerrahi öncesi veya sonrasında kemoterapiyle birlikte ya da ardışık olarak da uygulanabiliyor.
 

Sağlam dokularda maksimum korunma

Liv Hospital Radyoterapi Onkolojisi Bölümü’nde, en son radyoterapi tedavi teknolojilerinden biri olan, Versa-HD Hexapod kullanılıyor. Versa-HD Hexapod ile tedavi sırasında görüntüleme ile tümöre istenilen yoğunlukta hızlı doz uygulaması yapılabiliyor. Bu işlem yapılırken çevredeki sağlam dokularda maksimum korunma sağlanıyor.
 

Tüm kanser tiplerinde kullanılıyor

Senkronize hareket özelliği sayesinde akciğer, meme, prostat ve spinal bölge kanserlerinin tedavisinde tercih edilen Versa-HD Hexapod, Liv Hospital Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nde radyoterapi gerektiren tüm kanser türlerinin tedavisinde başarıyla kullanılıyor.
 

Radyoterapide Versa-HD Hexapod Cihazının Avantajları

  • İleri teknolojisi ile hastaların tedavi öncesi hazırlık süresini kısaltır.
  • Yüksek doz hızı sayesinde tedavi sürelerini anlamlı derecede kısaltır.
  • Diğer cihazlarda 30-90 dakika süren radyo cerrahi uygulamaları 5-20 dakika arasında; 10-20 dakika süren yoğunluk ayarlı radyoterapi (IMRT) iki üç dakikada gerçekleştirilebilir.
  • Tedavinin kısa sürmesi nedeniyle tümör hareketinden kaynaklanan olumsuzluklar en aza indirilir.
  • Tüm bu avantajlar sayesinde tümörde hedefe yönelik ışınlama yapılır.
  • Seans sayısını azaltır.
  • IMRT, IGRT, SRS/SBRT gibi çeşitli radyoterapi seçeneklerini aynı platformda sunan ileri bir teknoloji olup özellikle görüntü aracılı (IGRT) sırasında ufak rotasyonel değişikliklerin düzeltilmesini sağlayan hexapod(6 yönlü hareket edebilen) masa teknolojisine sahiptir

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde