Radyasyon Onkolojisi

Radyoterapi tedavisi ile kanser hücrelerinin ortadan kaldırılması amaçlanır. Tüm kanser hastalarının yüzde 70’i tedavinin herhangi bir aşamasında radyoterapiye gereksinim duyar.


Bireyselleştirilmiş kanser tedavisi

Liv Hospital Radyasyon Onkolojisi Kliniği'nde bireyselleştirilmiş kanser tedavisi ile kişiye özel tedavi yaklaşımı benimseniyor. Radyoterapi yöntemi, kanser tedavisinde tek başına uygulanabildiği gibi cerrahi öncesi veya sonrasında kemoterapiyle birlikte ya da ardışık olarak da uygulanabiliyor.
 

Sağlam dokularda maksimum korunma

Liv Hospital Radyoterapi Onkolojisi Bölümü’nde, en son radyoterapi tedavi teknolojilerinden biri olan, True-BeamSTx kullanılıyor. TrueBeamSTx ile tedavi sırasında görüntüleme ile tümöre istenilen yoğunlukta hızlı doz uygulaması yapılabiliyor. Bu işlem yapılırken çevredeki sağlam dokularda maksimum korunma sağlanıyor.
 

Tüm kanser tiplerinde kullanılıyor

Senkronize hareket özelliği sayesinde akciğer, meme, prostat ve spinal bölge kanserlerinin tedavisinde tercih edilen TrueBeamSTx, Liv Hospital Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nde radyoterapi gerektiren tüm kanser türlerinin tedavisinde başarıyla kullanılıyor.
 

Radyoterapide Truebeamstx Cihazının Avantajları

İleri teknolojisi ile hastaların tedavi öncesi hazırlık süresini kısaltır.
Yüksek doz hızı sayesinde tedavi sürelerini anlamlı derecede kısaltır.
Tedavinin kısa sürmesi nedeniyle tümör hareketinden kaynaklanan olumsuzluklar en aza indirilir.
Tüm bu avantajlar sayesinde tümörde hedefe yönelik ışınlama yapılır. Bu özelliği sağlam dokuların zarar görmesini engeller.