Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Yaşama 'Merhaba' diyen her insan Liv Hospital için çok değerli. Bu nedenle dünyaya gözlerini açan bir bebekten ergenliğe adım atmaya hazırlanan bir çocuğa kadar herkesin ihtiyaçlarına yönelik tedaviler Liv  Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde yapılıyor.

Kaliteli sağlık hizmeti

Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığını korumak ve onları daha sağlıklı bireyler olarak büyütmek bilinciyle her türlü sağlık hizmetinin en kalitelisini sunmayı hedefliyor.


7/24 hizmet veriliyor

Liv Hospital Ulus ve Vadistanbul hastanelerimizde geçerli olmak kaydıyla, Çocuk Kliniği’nde 24 saat süreyle 0-18 yaş arası tüm çocuk hastaların teşhis ve tedavileri çocuk klinikleri,  hasta servis ve acil serviste yapılabiliyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği tatil günleri de olmak üzere 7/24 hizmet veriyor,  çocukların düzenli izlemleri ve rutin aşıları yapılıyor.


Yan dal kliniklerinde ilgili branşa yönelik tanı ve tedavi yapılabiliyor

 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Romatolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon 
 • Çocuk Alerjisi ve  İmmunolojisi
 • Çocuk Gastroenterolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Hematolojisi
 • Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
 • Çocuk Cerrahisi ve Ürolojisi
 • Riskli Bebek Kliniği
   

24 saat uzman doktor

24 saat uzman doktorun bulunduğu Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği 18.00-20.00 saatleri arasında da klinik muayenesi gerçekleştirilir. Bebeklikten 18 yaşına kadar tüm çocukların ihtiyaçlarına yönelik ileri tanı ve tedavi yöntemleri yürütülür. Hastalar deneyimli öğretim üyeleri ve uzmanlar tarafından güncel ve ortak bilimsel programlar çerçevesinde dikkatle değerlendirilir.


Eğlenceli bir mekan olarak tasarlandı

Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’ni eğlenceli bir mekan olarak planlayan Liv Hospital, çocuklarını hastaneye getirirken zorlanan ebeveynlerin işini kolaylaştırır.  Kliniğimiz çocuklar için özel olarak düzenlenmiş, doktor korkusu yaşamalarını engelleyecek şekilde eğlenceli hale getirilmiştir. Bekleyen annelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek tam donanımlı bir emzirme odası hazırlanmıştır. Hastalık durumunda bebek ve çocukları gözlem altında tutmak ve kısa süreli tedavilerini düzenlemek için bir gözlem odası bulunur.Ayrıntılı gelişim takibi

Liv Hospital’da doğan bebeklerin aylık izlemleri yapılır, her bebek 1 yaşına geldiğinde uzman bir pedagog tarafından gelişim testleri ile değerlendirilir. Çocuk gelişim uzmanı tarafından, çocukların yaşına uygun zihinsel ve bedensel gelişimleri objektif testlerle değerlendirilir. İzlem sırasında yapılması gereken tüm aramalar ve destek programları (göz muayenesi, diş muayenesi, konuşma gerilikleri, fiziksel rehabilitasyon, genetik danışma vs.) ilgili branşlarla koordineli olarak yürütülür.


Tecrübeli pediatri hemşireleri

Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde laboratuvar tetkikleri tecrübeli bir pediatri hemşiresi tarafından yapılır. Sağlıklı çocuk izlemi (aşılama, beslenme, büyüme-gelişme, taramalar) ve hastalık hallerinde tüm doktorlarımız her zaman ulaşılabilir durumdadır. Liv Hospital’da doğmuş her bebek taburcu olduktan sonra bir kez evinde, evde bakım hizmetleri tarafından ziyaret edilir ve ihtiyaçları saptanır

Öne Çıkan Hizmetler
Hekimlerimiz
Sağlık Köşesi

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde