Göz Hastalıkları

Liv Hospital Göz Hastalıkları Kliniği, en önemli duyu organımız gözlerimizle ilgili, görüşümüzü engelleyecek ya da farklı sorunlara yol açacak göz hasarlarını en yeni teknoloji ve yaklaşımlarla tedavi ediyor. Kliniğimizde, dünya standartlarında teknik donanım ve uzman ekiple katarakt ameliyatlarından refraktif cerrahiye, keratokonus hastalığından göz çevresi estetiğine kadar birçok alanda multidisipliner hizmet veriliyor.

Türkiye’de bir ilk: OptiLASIK

Türkiye’de ilk defa Liv Hospital Göz Hastalıkları Kliniği’nde uygulanan OptiLASIK sistemi sayesinde gözlük ve kontakt lens sorun olmaktan çıkıyor. WaveLight EX500 Excimer Lazer ve Wavelight FS200 Femtosecond Lazer adı verilen iki cihazın birleşiminden oluşan sistem göz kusurlarına son derece hızlı güvenli ve kesinlikle acısız çözüm getiriyor. 6 saniyede flap oluşturabilen cihazla tüm işlemler bıçak kullanılmadan yapılıyor. Tedavi kişinin ihtiyacına göre belirlendiği için hiç kimseye standart bir yöntem kullanılmıyor. Excimer lazer cihazının özelliği gereği klinikte V-Front Optimize Yöntemi kullanılıyor. Bu teknik ile ameliyat sonrası görme netliği sağlanırken gözün orijinal yapısı ve anatomisi bozulmuyor; doğal yapısı yüzde 100 korunuyor.
 

Excimer lazerle yüksek hasta konforu

Yaygın göz hastalıklarından olan miyop, hipermetrop ve astigmatın tedavisinde tüm dünyada uygulanan en yaygın yöntem excimer lazer, Kliniğimizde başarıyla uygulanıyor. Klinikte, lazer olmak için başvuran hastaların ameliyata uygunluk derecesini tespit etmek için detaylı göz muayenesi ve tetkikleri yapılıyor. Göz Sağlığı Kliniği’nde miyop, hipermetrop ve astigmat sorunlarında lazerle tüm yüzey kaldırma operasyonları gerçekleştiriliyor. Kliniğimiz gözü lazere uygun olmayan hastalara ise farklı yüzey lazer ve göz içi lens seçenekleri sunuyor. Kliniğimizde minimal invaziv cerrahi tekniği ile dikişsiz vitrektomi ameliyatları gerçekleştiriliyor. Bu teknik, daha hızlı ve iz bırakmayan yara iyileşmesi, yüksek hasta konforu ve hızlı cerrahi sağlıyor.
 

Kornea naklinde son teknolojik yöntemler

Kornea ya da saydam tabaka, gözün renkli tabakasının önünde yer alır ve gözün en önemli merceğidir. Kornea hastalıklarında oluşan görme kaybı kalıcı olabilir. Bu nedenle kornea hastalıklarının teşhis ve tedavisi göz sağlığı açısından önemlidir. Liv Hospital Göz Hastalıkları Kliniği’nde kornea hastalıklarının tedavisi, ilaç veya lazer ya da kornea nakli ile tecrübeli uzman hekimlerce başarıyla uygulanıyor. Kornea nakli ameliyatları, uzman göz hekimleri tarafından, son teknolojiye sahip cihazlarla yapılıyor.
 

Retina hasarlarında üstün başarı

Liv Hospital Göz Hastalıkları Kliniği’nde birçok cerrahi ve medikal retina hastasına özellikli cihazlarla hizmet veriliyor. Kliniğimizde retina yırtığı ve dekolmanı, göz travmaları, makula hastalıkları, damar hastalıklarının cerrahi tedavileri uzman hekimler tarafından başarıyla gerçekleştirilir. Retinanın etkilendiği birçok önemli hastalığın teşhis ve tedavisindeki başarıları nedeniyle, klinik yurtiçi ve yurtdışı birçok retina hastası tarafından tercih ediliyor. Kliniğimizde retina hastalıklarında cerrahi müdahale gerektirmeyen lazer ve iğne ile tedavisi mümkün olan sarı nokta hastalığı olarak da bilinen yaşa bağlı makula dejenerasyonu, diyabetik retinopati, retina damar tıkanıklığı ve prematüre retinopatisi hastalıkları da başarıyla tedavi ediliyor.
 

İğnesiz, Narkozsuz, Ağrısız Katarakt Cerrahisi

Göz merceğinin saydamlığını kaybederek matlaşması sonucu oluşan katarakt rahatsızlığının tek tedavisi ameliyattır. Katarakt ameliyatı sırasında başka bir göz hastalığı tespit edilirse (Uzak-Yakın-Astigmat) aynı ameliyatla bu rahatsızlıkların tedavisi de gerçekleştirilir.
 

Keratokonusta modern tedavi yöntemleri

Kliniğimizde; korneanın miyop ve astigmat ile birlikte incelmesi ve sivrileşmesiyle oluşan bir hastalık olan keratokonusun erken tanısıyla ilerlemesini önleyici tedaviler ve görme seviyesini netleştirmeye yönelik ameliyatlar uygulanır. Keratokonusla gelişen diğer sorunlara da göz iç mercek ve kontak lenslerle müdahale edilir.
 

Hangi durumlarda kesinlikle göz doktoruna gitmek gerekir?

 • Görme yetisinde azalma (kısa süreli olsa bile)
 • Göz önünde uçuşan cisimler (siyah noktalar, benekler, lekeler)
 • Gözde ışık çakmaları
 • Sisli görme
 • Işıkların çevresinde renkli halkalar görme
 • Gözde ve göz çevresinde ağrı hissi
 • Göz çevresindeki deride ve gözde kızarıklık
 • Gözde şişme ve sulanma
 • Gözlerin birisinin veya ikisinin öne doğru çıkması, fırlaması
 • Göz kayması, şaşılık
 • Çift görme
 • Şeker hastalığı
 • Yüksek tansiyon, damar sertliği hastalığı
 • Böbrek hastalığı
 • Ailede herhangi bir göz hastalığının olması

Hekimlerimiz
Sağlık Köşesi

Uzmanına Sor / Görüntülü Görüşmeler ve Sağlık Hizmetleri Evinizde